18.08.2016

5 цікавих фактів про легендарну гонку Mille Miglia

21 червня 1947 року вперше після Другої світової війни провели автоперегони Mille Miglia. Гонки проходили по дорогах загального користування і, на відміну від класичного ралі, її не перекривали. На маршруті перегонів таблички-показники, які вказували дорогу екіпажам. Згодом ці таблиці стали офіційним символом Mille Miglia.

Історія гонки

Італійське місто Брешія боролась за право проводити Гран-Прі, а його здобула Монца. Тож, Аймо Маджі та Франко Маззотті вирішили організувати власну гонку. Ентузіасти проклали маршрут від Брешії до Риму та назад. Довжина сткла 1,6 тис. км. Це 1 тисяча миль, тому й гонка отримала відповідну назву Mille Miglia. У період Другої світової війни гонки не проводили, а у 1947 році автомобілі знову виїхали на старт Mille Miglia.

 

 

Вже через 10 років організацію цих перегонів у початковому форматі припинили. Причиною стала аварія, у якій загинуло 13 людей. Зокрема, постраждали екіпаж Альфонсо де Портаго та Едмунда Нельсона та 11 глядачів. У 1958 році Mille Miglia стала не великою ралійною гонкою. Вона включала кілька спецділянок і доріг загального користування, на яких пілотам довелося зберігати швидкісний режим. У 1961 році гонку остаточно припинили.

Призначення номерів

Номер автомобіля призначали відповідно часу старту. Наприклад, екіпаж, що стартував о 21:00 отримував номер 2100. Автомобіль, який виїжджав, наприклад, о 06:30 - мав бортовий номер 630.

Процедура старту

Нині в ралі спочатку стартує найшвидший екіпаж. У WRC - це є причиною кількарічних суперечок, оскільки перший екіпаж чистить гравійну трасу і втрачає час. У Mille Miglia було навпаки - спершу стартували найповільніші екіпажі.

{%image:{"position":3, "placement":"wide"}%}

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Двигун першого автомобіля завівся у новорічну ніч

Схожі змагання

Найбільш схожа на Mille Miglia - мексиканська гонка Carrera Panamericana. Її протяжність становила понад 2 тис миль. Екіпажі їхали через всю країну з півночі на південь.

Також схожою була Targa Florio на Сицилії. Легендарні перегони проводили ще із 1906 року. Ці перегони були найстарішими серед автомобілів спорт-прототипів, поки її не відмінили 1977 року. Нині такі довгі автопергони проводять на закритих трасах. Як вийняток, траса "Сарте" у Ле-Мані. Там частина треку проходить по дорозі загального користування, але її перекривають на час проведення гонок.

Відродження гонки

У 1977 році замість Mille Miglia стала гонкою на ретро-машинах до 1957 року випуску. До назви додали слово Storica (історична). Гоночна складова стала менш важливою, а час на подолання класичного маршруту став у декілька разів довшим.

Юрій Кардашевський