12.09.2020

Донька краще їздить на мотоциклі, ніж на велосипеді - як стають мотоспортсменами у 6 років

6-річна Оріяна Румянцева приїхала із батьками до СТК "Сона" у Бучі Київської області на змагання. Дівчинка вже впевнено водить мотоцикл і гідно виступила у змаганнях третього етапу Відкритого кубка з мотокроссу.

"Мотокрос – це наше сімейне захоплення, бо я теж гасаю на мотоциклі, - говорить її батько Андрій Румянцев. – Оріяна починала із велобігу. Потім у 2 з половиною роки почала їздити велосипедом, далі пересіла на мотоцикл".

Батьки винайняли для доньки тренера й придбали дитячий байк.

"Мотоцикл дитячої категорії важить 40 кілограмів. Він оснащений двотактним двигуном на 50 кубометрів потужністю 14-17 кінських сил. Зчеплення центробіжне, як у бензопили. На кермі є газ,  передні гальма,  задні гальма. Тільки батько може завести мотоцикла. Це зроблено зумисне. Тут стоять зірки, які обмежують швидкість до 60 кілометрів на годину", - розповідає чоловік.

Він спочатку хвилювався за доньку, на перших заняттях вона падала по 3-5 разів. Потім звикла до мотоцикла.

"В Оріяни заняття 3-4 рази на тиждень. Особливо в неї виникали труднощі, коли мотоцикл різко прискорювався. Тоді вона кидала газ і він сповільнювався. Виходило таке собі дьоргання. Потім приловчилася і зараз рідко падає. Це тренування не лише для доньки, а для батьків. Адже коли вони хвилюються, то це нічого не допомагає дитині. Тому ми, батьки, теж маємо тренуватися зберігати спокій", - каже Андрій Румянцев.

Батько юної спортсменки вважає, що при навчанні дитини мотокросу варто одразу шукати тренера й не намагатися навчати доньку чи сина самотужки.

"Цим можна лише нашкодити й витратити неефективно повно часу. Ми знайшли тренера і з березня Оріяна займається їздою на мотоциклі. Дитячий байк можна купити вживаний – за 1-1,5 тисяч доларів. Не варто економити на захисній екіпіровці. Наша донька задоволена тим, що навчилася їздити на мотоциклі й має змогу брати участь у змаганні. Окрім спортивних навиків, вона ще виховує завдяки мотоспорту силу волі".

 

Володимир Мукан