12.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зафіксували світовий рекорд швидкості на паровому автомобілі

13 березня 1902 французький інженер Леон Серполле встановив світовий рекорд швидкості на автомобілі з паровим двигуном власної конструкції -120 км/год. Це сталось на Англійській набережній у Ніцці, Франція. 

Разом зі своїм братом Анрі, французьким піонером парових автомобілів, Леон Серполле представив новий і ефективний спосіб виробництва пари, удосконаливши для цього котел із запальною трубкою. Точна дата створення новаторської системи невідома, але винахід швидкого запуску парового котла зробив використання парової енергії більш практичним.

У 1898 році брати після знайомства із заможним американцем Френком Гарднером, створили компанію Gardner-Serpollet. Скоро на автомобільний ринок вийшов один із найкращих ранніх парових автомобілів, який був швидшим за  інших. Завдяки правильній конструкції трубчастий котел швидше перетворював воду на пар і забезпечував безперебійну подачу тиску до двигуна. Вдосконалений закритий чотирициліндровий мотор додав потужності й забезпечив кращий розгін.

Згодом п`ять автомобілів Gardner-Serpollet братимуть участь у перегонах Париж-Весна 1902 року. Пройшовши всю дистанцію у 989 км, завоюють репутацію надійних автомобілів і залишать свій слід в історії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: встановили світовий рекорд швидкісної їзди на мотоциклі

Нагадаємо, перші парові самохідні машини розроблені ще в кінці XVIII століття. У 1770 і 1771 році французький винахідник Ніколя-Жозеф Кюньо продемонстрував свій експериментальний тягач для гармат на паровій тязі.

 

Автопогляд