15.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: продали перший у світі Ford Mustang

15 квітня 1964 року продали перший у світі Ford Mustang, хоча офіційно машину презентували 17 квітня.

Перші серійні автомобілі Mustang доставили дилерам Ford по всій країні ще до 17 квітня. До офіційної презентації їх наявність мали зберігати у таємниці.

Американці Кледіс і Хелен Браун шукали новий автомобіль для своєї доньки Гейл. В автомагазині не було необхідної моделі, тож продавець запропонував їм кабріолет блакитногоо кольору, який стояв на складі. Так, за щасливою випадковістю, 15 квітня в одному з автосалонів Ford у Чикаго був проданий перший автомобіль Mustang. Новий Ford Mustang продали за 3447 доларів, це приблизно 95 тисяч гривень за теперішнім курсом.

"Коли я виїхала на вулицю, кожен махав мені і просив пригальмувати. Я відчувала себе кінозіркою. І так було довгий час", - сказала вона. Згодом Гейл вийшла заміж і машина залишився у їхній сім'ї. 

За 15 років експлуатації автомобіль проїхав 110 тисяч кілометрів, а з 1979 року, через технічні несправності, його зберігали у гаражі.  Спочатку машину хотіли здати на металобрухт, але після виходу на пенсію Том Вайз вирішив відновити автомобіль. Скоро він виявив, що є власником унікального екземпляру Ford Mustang. 

Зараз автомобіль оцінюють у 350-450 тисяч доларів, 10-12 мільйонів гривень. Про це пише Detroit Free Press. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували італійську автокомпанію Abarth

Нагадаємо, нещодавно компанія Ford випустила 10-ти мільйонний екземпляр Mustang

 

Автопогляд