22.07.2015

Виплати за автоцивілкою зростуть удвічі

 
Нацкомісія з регулювання ринків фінансових послуг вдвічі збільшила розмір страхової суми за договорами автоцивілки. Тепер за шкоду, заподіяну майну потерпілих у ДТП, виплачуватимуть до 100 тисяч гривень. За шкоду, завдану їхньому здоров"ю, — до 200 тисяч гривень.

 

"Це правильне рішення. Адже після знецінення гривні 50 тисяч гривень на дорозі - це не гроші. У райцентрах і малих обласних центрах такий ліміт відповідальності якось покриває збитки. А в Києві багато дорогих автомобілів. Якщо власник Skoda розіб'є Porsche Panamera , то автоцивілка покриє лише 50 тисяч гривень. Решту винуватець аварії муситиме десь шукати, - говорить "Знай" автоюрист Богдан Глядик із юридичної компанії "Глядик і партнери".

 

Читайте також Автоцивілка подорожчає на 25 відсотків

Нові ліміти запровадять із 1 листопада цього року.

"Не виключаю, що автоцивілка може подорожчати. Адже страхові компанії виплачуватимуть більші суми. Подорожчання автоцивілок може призвести до того, що із серйозних страхових фірм люди переходитимуть у дешевші, які є ненадійними".

У страховій компанії "PZU-Україна" запевняють, що вартість автоцивілки не підніметься з 1 листопада.

 

"Справа в тому, що у нас достатній запас міцності, аби відшкодовувати збитки за новими лімітами без підвищення вартості автоцивілки. Та й таких випадків трапляється не більше 5 відсотків. Середньою сумою відшкодування є 11-12 тисяч гривень, - говорить Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій страхової компанії "PZU-Україна"

 

Він також вважає, що підвищення ліміту відшкодування виправдане.

"По-перше, ми йдемо в Європу. Там відшкодування значно вищі, ніж у нас. Тому українські компанії повинні орієнтуватися на це. По-друге, ліміту 50 тисяч не завжди вистачає. Тому, щоб перестрахуватися наші водії докуповують добровільну автоцивілку, що покриває збитки на 500 тисяч гривень. Серед киян її купує кожен третій наш клієнт, в інших областях — кожен четвертий."

Читайте також Найекономічніший український автомобіль на 1 літрі бензину проїжджає 575 кілометрів

Нагадаємо, з травня вартість полісів автоцивілки збільшилася на 25 відсотків. Страхові компанії пояснили підняття цін подорожчанням ремонту машин і розхідним матеріалів для цього. Зараз вартість поліса для водія-початківця, що їздить автомобілем із обсягом двигуна 1,6 літрів — 1-1,1 тисяч гривень.

 
znaj.ua