07.01.2016

В Україну заборонили ввозити автомобілі, старші 6 років

З 1 січня в Україні діє екологічний стандарт для автомобілів Євро-5.  Ця норма  закону передбачена угодою про асоціацію між Україною і ЄС. Оскільки в Західній Європі машини, що відповідають цим нормам, стали виробляти в середині 2009 року, то автомобілі раніших років випуску в Україну імпортувати заборонено. Всі машини на митниці перевірятимуть.

Якщо у попередні роки через Польщу з Німеччини возили  переважно 7-10-річні машини, то тепер  гнатимуть здебільшого автомобілі 2010-2011 років випуску. Як нові, так і потримані іномарки з цього року подешевшають на 3-4 відсотків через те, що депутати скасували додатковий митний збір на авто. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Партію повнопривідних КрАЗів відправили в Африку

Через невідповідність екологічним вимогам згортає з цього місяця продажі в Україні іранський автовиробник "сайпа", індійський "тата". Також перестануть продавати деякі китайські моделі, що мають більші викиди газів за норму, повідомляють у компанії "Автоконсалтинг".

Українські машини, які роблять в Запоріжжі, вже модернізували, тепер вони відповідають екологічним вимогам Євро-5. Їх вже оснащують електронними педалями газу, змінили перепрошивку електронної системи двигуна та почали встановлювати удосконалений каталізатор. Він встановлюється перед вихлопною трубою. У ньому лишаються важкі метали із вихлопів. В атмосферу потрапляє менше шкідливих газів. Від деяких моделей Запорізький автозавод відмовився. З цього року не випускатимуть найдорожчі версії "ЗАЗ Ланос" і "ЗАЗ Віда", що обладнані 1,4-літровим двигуном і автоматичною коробкою передач. Приведення цих моделей до рівня "Євро-5" суттєво б вплинуло на вартість автомобілів.

Автопогляд