11.08.2016

Експерт розповів, чому конфісковують автомобілі на іноземних номерах

За останній рік в Україні з"явилися сотні машин із польськими, литовськими та словацькими номерами знаками. Кілька разів поліція і митна служба говорили про відповідальність за їзду на автомобілі, зареєстрованому за кордоном.

"Справа в тому, що ніхто у владі не сподівався на те, що населення знайде таку шпарину у законах — зможе тимчасово ввозити в Україну авто на рік. І таким чином заощаджувати багато грошей. Адже у Польщі, наприклад десятирічну "мазду-3" можна придбати за 2,5 тисячі доларів. У нас за такі гроші можна купити хіба що вживану російську "ладу", - говорить порталу "Знай" автоюрист Сергій Мащенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Експерт розповів, чому українці рідко купують потримані іномарки з ЄС

За його словами, затримати авто й накласти штраф можуть у випадку, якщо воно оформлене як транзитне.

"Це означає, що документи дозволяють тримати авто в Україні 10 днів. Такою схемою з 2010 року користувалися жителі прикордонних населених пунктів, їм було не складно тричі на місяць їздити до митниці й ставити відмітки. Якщо авто із іноземними номерами буду за законами транзиту в Україні й більше за 10 днів, то власника оштрафують 170-8,5 тис. грн, залежно від того, на скільки днів більше авто затримали в Україні. Найвищий штраф за 10 днів затримки. Якщо ж авто тимчасово ввезене в Україну, то відмітку на кордоні треба ставити приблизно раз на місяць", - пояснює спеціаліст.

Він помітив, що нерідко поліція затримує й конфісковує автомобілі, які ніби то в Україні не за транзитом, а тимчасово ввезені.

"Зазвичай такі випадки бувають, коли власники авто перевохить машину в Україну через якісь нелегальні фірми. Вони оформлюють авто як транзитне, бо це дешевше, а з замовника беруть гроші як за машину, тимчасово ввезену. Відповідно дають фікетивні документи. Таких випадків побільшало із червня минулого року", - застерігає юрист.

Нагадаємо, світові автомобільні виробники не зацікавлені збільшувати продажі в Україні, не бачать тут перспектив, заявили нещодавно у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів.  

Володимир Гук