26.01.2017

До чого призведе легалізація нерозмитнених автомобілів в Україні

В Україні близько 1,4 млн нерозмитнених авто. Навколо питання легалізації таких авто точаться суперечки. Власники машин з іноземними номерами заблокували Київ, вимагаючи прийняти поправки до Митного кодексу, щоб легалізувати автомобілі.

- Умови: тимчасове ввезення, резидент чи не резидент, перетин кордону кожні 5, 10 днів - це все тільки для того, щоб можна було маніпулювати. Потрібно просто дати людям можливість купувати якісні авто за нормальною ціною, - каже Gazeta.ua експерт з автоправа Володимир Караваєв. Він розповідає про переваги та недоліки узаконення нерозмитнених авто.

Чому проблема нерозмитнених авто встала так гостро?

- Сфера дорожнього руху складаються з 3 факторів, які впливають на безпеку. Це людина-автомобіль-дорога. У нас держава не може забезпечити, щоб були грамотні водії, тому що у нас продаються водійські посвідчення. Дороги у нас розбиті. Якщо держава не може забезпечити перші 2 фактори, вона повинна дати можливість людям хоча б купувати безпечні автомобілі, в якої при попаданні в яму не відвалиться колесо на ходу. Для цього автомобілі повинні бути доступні за ціною.

З-за кордону приганяють зазвичай потримані авто. Чи не призведе це до збільшення небезпеки на дорозі?

- Всі автомобілі, зібрані за кордоном, мають вищий рівень безпеки і якості, ніж ті, що збираються у нас - це факт. Не важливо який автомобіль купує людина, важливо, щоб параметри машини відповідали вимогам безпеки. А для цього потрібен технічний контроль. Він повинен видавати документ, де вказано, що автомобіль безпечний і нею можна управляти. Все зводиться до того, що держава повинна забезпечити людям можливість мати безпечні машини. За даними ВООЗ, Україна має щорічно до $5 млрд збитків через ДТП.

Як вплине узаконення іноземних авто на економіку України?

- Економіка тільки виграє. Кожне авто потребує грошей на податки, збори, страховки. Сьогодні таких нерозмитнених авто у нас десь 1 млн 400 тис. - це мільярди гривень, які йдуть в інші країни, Литву чи Польшу. Якщо держава створить умови, то всі гроші залишаться тут. Власники готові платити ці ж гроші в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Машини хочуть розмитнювати у розстрочку

Як легалізація авто вплине на український ринок вживаних авто?

- На наш ринок уживаних авто ніяк негативно не вплине. У нас він буде таким же, як і в інших країнах Європи, відповідатиме їхньому ринку.

Як ідентифікуватимуть нерозмитнене авто у разі втечі із місця аварії чи страхового випадку?

Зараз у нас це дійсно серйозна проблема, коли автомобіль неможливо ідентифікувати. Але якщо держава легалізує такі авто - їх реєструватимуть офіційно і видаватимуть українські номери. Тоді жодних проблем при ідентифікації не буде.

МАТЕРІАЛ ЗА ТЕМОЮ Експерт розповів, чому конфісковують автомобілі на іноземних номерах

МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ Стали відомі штрафи за їзду на нерозмитненому авто

Валерія Наливайко