09.05.2017

Стало відомо, яку комісію кожні 5 років проходитимуть водії

Водійські посвідчення не потрібно буде змінювати кожні 5-15 років у залежності від категорії. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

"Є світова практика відносно водійських посвідчень, і ми будемо її дотримуватись. Ніяких "кожні п'ять років" не буде. Є діючі законні норми", - написав міністр МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ До чого призведе легалізація нерозмитнених автомобілів в Україні

Перед цим заступниця Авакова з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва повідомила, що термін дії посвідчень водія можуть зменшити до 5 - 15 років у залежності від категорії транспорту. Це для періодичної перевірки знань та навичок. Згодом, роз'яснили, що мова йде не про зміну водійських прав і повторну переатестацію, а лише медогляд. Кожні 15 років медичний огляд проходитимуть водії звичних категорій, а водії вантажівок та громадського транспорту - раз на 5 років. Планують ввести обов'язкову перевірку у психолога.

МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ Як правильно запускати двигун у сильні морози - поради експерта

Наголосили, проект зараз лише на стадії розробки.

"Зараз багато законодавчих актів приводять у відповідність європейським. Відповідно і в сфері дорожнього руху також - МВС намагаються ввести у нас певні моменти Європейських директив. Це нормальний процес. Наголошують про постійні медогляди водіїв - їм необхіднмо підтверджувати стан здоров'я. Водії комерційних транспортних засобів повинні частіше проходити медогляд. У нас взагалі є вимоги до проходження медкомісії, а проконтролювати це немаєможливості. Це для гарантування безпеки учасникам руху. Якщо у водія, наприклад, зупиниться серце посеред дороги, то постраждає багато людей. А цей проект буде додатковим стимулом проходити медичний огляд. Це позитивне рішення для країни. У всіх країнах Європи відбувається цей процес", - розповідає автоюрист Богдан Глядик.

МАТЕРІАЛ ЗА ТЕМОЮ Як страхові компанії дурять водіїв - 4 популярні схеми

Нагадаємо, іномарки із-за кордону у державній фіскальній службі пропонують розмитнуювати у розстрочку на 33 роки. Такий законопроект фіскали запропонували у кінці 2016 року.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО 9 кращих реклам про паски безпеки

Як повідомляв портал "Автопогляд" раніше, невдовзі почнуть діяти камери спостереження на українських автошляхах. Вони фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й інші порушення.

Валерія Наливайко