29.01.2018

Президент не поспішає дозволяти поліції евакуйовувати автомобілі

Вже більше місяця на підпис у Президента лежить новий закон про зміни в стосовно паркування та евакуації автомобілів. Його народні депутати прийняли у грудні торік. Тепер документ повинен підписати Петро Порошенко.
"Мета закону - впровадити систему паркування автомобілів і навести порядок на стоянках. Наша проблема не відсутність парко-місць, а неорганізований рух. У містах немає знаків і схем, які б вказували на наявні стоянки,- каже автомобільний юрист Володимир Караваєв.

Автомобілі, які заважатимуть руху, поліція забиратиме із місця стоянки
Автомобілі, які заважатимуть руху, поліція забиратиме із місця стоянки


Зараз поліція не має права карати порушника за неправильне паркування, якщо його немає на місці. Чекати годинами на водія патрульні не можуть. Тому порушники залишаються безкарними.

"У країнах Євросоюзу зовсім інша практика. Порушникові виписують штраф, а квитанцію залишають на лобовому склі. Прийнятим документом таку ж систему вводять у нас", - говорить він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому Кабмін дозволив безкоштвно паркуватися найближче до магазинів?

Відтепер поліція діятиме радикальніше. Зможе евакуювати припарковані машини, що суттєво перешкоджають руху транспорту. Крім правоохоронців, право проводити евакуацію матимуть інспектори з паркування. Поки такі в Україні не працюють.

"Автомобіль евакуюють, якщо він створив затор. У законі чітко прописали цю норму. Раніше точного позначення не було. Тому одні вважали, що авто перешкоджає рухові. Інші - ні. Заберуть авто, яке припарковане на проїжджій частині у два ряди або на смузі руху громадського транспорту. Також транспорт, який стоїть на пішохідних переходах, залізничних мостах, трамвайних коліях, на зупинках чи перехрестях", - пояснює фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український водій сприймає штраф поліції як податок на те, що їздить - експерт 

Обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Власника авто повідомлятимуть листом. Транспортний засіб повернуть після сплати штрафу. Якщо штраф не сплатять протягом місяця, нарахують пеню. Якщо і після цього порушник не внесе коштів, поліція направить постанову у виконавчу службу.

"Недоліком закону є те, що у ньому не врегулювали, хто сплачуватиме послуги евакуатора. Якщо у момент написання постанови чи приїзду евакуатора з"явився власник, авто не евакуйовують. Водієві випишуть постанову про порушення правил паркування. Сума штрафу не включатиме затрати на евакуатор. Тому потрібно врегулювати, щоб і це сплачував водій", - пояснює Володимир Караваєв.

За несплату вартості парковки на місцях зі знаком "платна стоянка" також передбачили штраф - у 20-кратному розмірі ціни паркування. У більшості обласних центрів година стоянки коштує 10 грн. Штраф накладає поліція, повідомляють на Gazeta.ua.

Нагадаємо, із лютого Кабмін дозволив паркуватися на місцях для інвалідів всім, хто має відповідне посвітчення різних груп.

Як повідомляв наш портал раніше, вартість штрафу за парковку в місцях для інвалідів збільшили торік у чотири рази.

 

 

 

Oлeнa Кaпнiк