27.06.2018

Звуження доріг збільшить кількість аварій - експерт

 

В Україні планують звузити ширину смуг руху на дорогах . Цей захід має за мету зменшити швидкість водіїв та вирішити проблему з заторами. Оновлені державні будівельні норми вступлять в силу з вересня 2018 року.

"Це тільки видимість покращень. Чим меншою буде смуга, тим повільніше їхатиме автомобіль, тому що їхати швидше буде небезпечно. Зменшення смуг руху можливе лише при ідеальному стані доріг. При наявності ж невідремонтованих частин доріг, людина просто не зможе безпечно їх об'їхати", - розповідає автоюрист Володимир Караваєв.

Зараз в Україні ширина однієї смуги складає 3,5-3,75 метрів . Згідно з новими нормами, ширина смуги має зменшитися залежно від території розміщення та призначення дороги до 3.5-2.75 м.

"Зменшення ширини дороги веде до збільшення аварійності, адже меншим стає інтервал між автомобілями Відстань між автомобілями y звичайних міських умовах залежить від того, що знаходиться збоку. Якщо це легковий автомобіль, то безпечний інтервал вважається не менше 70 см, якщо вантажний — 120 см", - говорить експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрібно не лише збільшити штраф, а й провести інформаційну роботу - експерт  

При цьому спеціаліст вважає,що небезпека ДТП буде вищою між вантажними автомобілями. Адже для уникнення затор фури ставатимуть у третю смугу, яка і так є достатньо вузькою. Тоді відстань до будь якого автомобіля становитиме менше 30 см. Сприятиме виникненню аварій наявність у вантажних автомобілів "сліпої зони".

"Коли поставлять огородження для відокремлених смуг, важко уявити, що буде відбуватися в осінньо-зимовий період. Адже загородження будуть заважати рівно прибирати сніг. Спершу треба привести в порядок дороги, а потім займатися інфраструктурою — будувати велосипедні доріжки окремо від проїжджої частини", - коментує спеціаліст план створити велодоріжки або окремі смуги для міського транспорту на місці "зайвого" шматка доріг.

18 червня 2018 року до Верховної Ради внесли законопроект № 8492Ю, що передбачає збільшення штрафу за непристібнуті паски безпеки з 50 до 850 гривень. Закон все ще не затвердили.

 

Надія Поліщук