03.07.2018

Водіння в нетверезому стані стане кримінальним правопорушенням

 

Незабаром зросте відповідальність за водіння в нетверезому стані. У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує виключити з Кодексу про адміністративні правопорушення норму про управління транспортом в нетверезому стані ст. 130 і перенести таку відповідальність до Кримінального кодексу, зробивши її кримінальним проступком.

"Посилення відповідальності має впливати на зменшення кількості правопорушень. Ідея щодо криміналізації цього правопорушення уже давно існує. Раніше подавали проект про криміналізацію водіння в нетверезому стані в залежності від стану спяніння та рівня проміле в крові. Якщо показник нижче 0.5, то людина нестиме відповідальність як адміністративне правопорушення, вище 0.5 — уже кримінальне. Новий законопроект теж має право на існування", - розповідає автоюрист Богдан Глядик.

За водіння у стані алкогольного сп'яніння планують ввести штраф від 17 до 34 тис. грн і позбавлення права керування до 3 років, а при повторенні правопорушення - штраф до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗвуження доріг збільшить кількість аварій

"За новим законом відповідатимуть люди, що здійснили правопорушення уже після введення його в дію. Оскільки закон не має зворотньої дії, то у цьому випадку відбуватиметься те саме, що і коли посилювали відповідальність. Раніше був штраф 3.5 тисячі гривень, зараз буде більшим. Тобтовідповіддальність посилилась ", - каже спеціаліст.

Відповідно до законопроекту, на практиці виявлення водія, що перебуває у нетверезому стані, виглядатиме так : затримання, отримання постанови прокурора, огляд, і, якщо стан сп'яніння підтвердиться - внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань і подальше дізнання.

"Процедура виявлення людини у стані алкогольного спяніння передбачена і зараз. Є технічні засоби, які дозволяють виміряти рівень алкоголю в крові. Проте є імовірність притягнення до відповідальності невинної людини ", - говорить експерт.

Такі зміни передбачає законопроект №7279-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів", який на початку червня Верховна Рада прийняла за основу. Закон ще не затверджено.

Нещодавно до державних будівельних норм внесли зміни, що передбачають звуження доріг до 3.5-2.75 м. Оновлені державні будівельні норми вступлять в силу з вересня 2018 року.

 

Поліщук Надія