03.07.2018

Штрафний талон на склі і бонуси — порушників парковки каратимуть по-новому

 

Наприкінці вересня набуде чинності закон, що змінить систему штрафів за паркування в недозволених місцях.

"В Україні завжди була проблема з системою штрафів. Адже працівник поліції не мав права виписувати штраф без присутності водія. Водії це розуміли, і коли бачили поліцейського біля свого автомобіля, просто чекали, поки той поїде на наступний виклик", - розповідає Автопогляду автоюрист Володимир Караваєв.

За новим законопроектом поліцейському достатньо буде сфотографувати машину порушника і залишити повідомлення про штраф на лобовому склі. Водію надсилають повідомлення, що містить причини штрафу і посилання на сайт, де описаний порядок оплати штрафу. Також поліцейські матимуть право евакуювати авто на спеціальний майданчик, якщо воно заважатиме руху. Водія про це сповістять електронною поштою або СМС, а повернуть машину тільки після сплати штрафу і вартості евакуації автомобіля.

"В ЄС, та й у більшості країн світу, ця система існує давно. Неважливо є водій біля автомобіля чи ні, інспектор виписує штраф, приклеює його на лобове скло, а водій потім оплачує штраф. Завдяки цьому буде доволі небагато приводів для корупції. Адже немає прямого контакту водія з інспектором, що виписує штраф. Якщо ж потім виявлять якісь форми корупції, в законодавстві їх допрацюють", - каже експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіння в нетверезому стані стане кримінальним правопорушенням

За новим законом, змінюються і правила оплати штрафу. Якщо водій оплатить штраф протягом 10 днів, може заплатити лише половину від суми. Якщо ж ігноруватиме штраф 30 днів - сума подвоїться. Власника автомобіля не можуть оштрафувати, якщо номерні знаки або сама машина вкрадені. Якщо автомобілем керувала інша людина, власник авто повинен це довести. Тоді штраф заплатить фактичний водій.

"Є постанови Кабінету міністрів та законопроект, що регулюють реєстрацію автомобіля. Ближче до вересня це питання остаточно вирішать, але механізм реєстрації є. Більше спірних питань з "євробляхами". Перша проблема пов'язана з платежами за розмитнення. Вона існуватиме ще довго в залежності від того, яку суму вимагатимуть за розмитнення "єврорблях". По-друге власників цих автомобілів важче виявити і встановити, хто був за кермом Це питання до прийняття законопроекту повинне вирішитися.", - розповідає Караваєв.

Проте законопроекту не вдасться вирішити ряд проблем на дорогах.

"У нас буквально не вистачає паркувальних місць. Також громадський транспорт перебуває у жахливому стані. Також інколи людині дешевше обходиться проїхати певну відстань на автомобілі, ніж переплачувати за пересадки з маршрутки на маршрутку. Поки існуватимуть ці три проблеми, справа з пробками не вирішиться і пересідати на громадський транспорт водії не будуть", - говорить спеціаліст.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів" опублікували в газеті "Голос України" 31 березня 2018 року. Він набуває чинності через 180 днів з моменту опублікування, тобто з 27 вересня 2018 року.

На початку червня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7279-д, який переносить їзду в стані алкогольного спяніння до кримінальних правопорушень. Законопроект ще не затвердили.

 

Поліщук Надія