28.04.2018

На OldCarCand показали унікальний Pontiac Catalina 1956 року

Спочатку назва "Catalina" використовувалася на позначення кузова седану та з'явилася в 1950 році в лінійці Chieftain Eight та DeLuxe Eight. У 1959 р. Catalina стала окремою моделлю, так званим "автомобілем початкового рівня" Pontiac.

Хоч модель і вартувала найменше з усіх повнорозмірних авто тих часів, вона була більш просунутою за рівнем комфорту салону ніж Chevrolet Impala, LeSabreBuick та Oldsmobile 88 й оснащена потужнішим двигуном.

Порівняйте -  Catalina з 8-циліндровим мотором об'ємом 6,5 л продаваласяза ціноюChevrolet з 6-циліндровим двигуном об'ємом 4,6 л. До того ж автівка має технічнішу коробку передач – чотирступінчата Hydra-Matic против двоступінчатої Powerglide Chevy"s.

В стандартну комплектацію Catalina входило: килимове покриття, під світка у бардачку та багажнику, відступи на дверях для склянки, автономний розморожував охолоджуючої рідини та вінілове обрамлення салону. А доплатив декілька доларів, покупець отримував хромовані ковпаки на колеся та м'яку накладку на руль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальні гоночні вантажівки і єдина в Україні Lloyd Arabella - стартував найбільший технічний фестиваль OldCarLand

Унікальний цей автомобіль ще й тим, що це останній Pontiac"на підтяжках". Першочергово ця автівка позиціонувалася виробниками як транспортний засіб для стареньких, які живуть на пенсії та не поспішаючи подорожують країною. Однак у 1958 році вектор розвитку був змінений та компанія почала випускати більш молодіжні моделі.

Незвичайним є і окрас машини. Pontiacкольору осіннього неба – надзвичайна рідкість для світового автопрому.

З приводу максимальної швидкості автівки теж цікавий момент: "швидкість для американських виробників автівок минулого сторіччя поняття надзвичайно нестабільне і драйвове. Завжди трималася в секреті. Робилося це з метою, щоб молоді хлопчики, які візьмуть в батька машину на ніч покататися не намагалися перевищити рекорд" - каже професійний автомобільний історик, гість фестивалю Володимир Вінник.

А ми нагадуємо, що відвідати найбільший технічний фестиваль Україна OldCarLand можна до 1 травня в Державному музеї авіації по вул. Медовій, 1. Вартість вхідного квитка 120 грн. Дітям до 12 років вхід вільний.

 

Оляна Цехмістер