10.04.2014

Нова влада прийняла перше серйозне рішення - іномарки подешевшають

 
Олексій Лупоносов
Олексій Лупоносов

Цього тижня депутати Верховної ради відмінили утилізаційний збір і податок на переобладнання автомобілів.
- Це перше серйозне рішення цієї влади для покращення життя українців. Воно вплине як на добробут громадян, так і на економку та розвиток потужних галузей в державі, - каже доктор економічних наук, керівник банківського порталу ua-banker.com.ua Олексій Лупоносов. - Особливо це рішення відчують автомобілісти, які збираються придбати іноземний автомобіль С класу.

Тепер такі іномарки подешевшають на 20 тисяч гривень. Машини вищого класу стануть дешевшими на 35 тисяч. Для держави це рішення вигідне тим, що нарешті наші автомобілевиробники будуть поставлені у рівні умови із іноземними автовиробниками і почнуть розвивати власне виробництво, створювати нові сучасні машини.

Бо пан Васадзе, власник ЗАЗу, будучи депутатом Верховної ради, постійно лобіював інтереси свого заводу, отримував різноманітні пільги від держави. Натомість не удосконалював своїх моделей, не запускав виробництво нових. А коли один із найпопулярніших ЗАЗів "Ланос" вже застарів і став програвати сучасним моделям, почали падати продажі, депутат ініціював утилізаційний збір, аби розрив між вартістю його машин й іномарок був більшим. Тепер його завод у рівних умовах із світовими автовиробниками.
Від відміни податку на переобладнання автомобілів виграють малі підприємства та СТО, вважає економіст.
- Попередня влада прийняла такі закони, за установку сидінь в мікроавтобус треба було заплатити аж 20 тисяч гривень. З цим вже ніхто не хотів зв"язуватися. Переобладнувати машини стало не вигідно, через це постраждало багато підприємства Західної України. Тепер ці люди знову можуть працювати й заробляти гроші на переобладнанні машин.

Автопогляд