25.10.2018

Їх зовсім нечутно - електромобілі небезпечні для незрячих

Електромобілі майже не видають звуку. Це небезпечно для пішоходів з вадами зору та слуху.

2012 року фахівці Рурського університету в Бохумі досліджували це питання. Учасники дослідів стояли біля краю тротуару із заплющеними очима і повинні були реєструвати наближення автомобіля Fiat-500, орієнтуючись лише на слух. Машину з електроприводом вони помічали набагато пізніше, ніж таку ж модель з бензиновим двигуном.  Ця різниця збільшувалася, якщо машини рухалися повільно.

Дослідники з Норвегії знайшли рішення цієї проблеми. Співробітники норвезької дослідницької організації SINTEF вважають, що електромобіль повинен видавати штучний звук. Він повинен лунати з постійною інтенсивністю при русі на швидкості 20 км / год і менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖПродажі електромобілів за вересень впали - статистика

В Японії уже діє закон, що встановлює мінімальний рівень шуму для машин з електроприводом. З наступного року і в країнах Європи застосують нові міжнародні норми. Всі електрокари будуть модифіковані для відтворення попереджувального звуку, який допоможе пішоходам краще розпізнавати їх наближення.

Співробітник SINTEF  Трулс Берге давно досліджує звуки і шум автомобілів. Він підтримує нову вимогу для електромобілів. Проте науковець вважає, що нові технічні характеристики надають тільки тимчасове рішення. Нові вимоги не зважають на навколишнє середовище електротранспорту, а стандартні звуки можуть бути недостатніми для галасливого міського руху.

Як повідомив Автопогляд раніше, німецька марка Volkswagen представила технологію освітлення, завдяки якій головні фари і задні ліхтарі проектуватимуть різні зображення на дорогу. Це покращить безпеку на дорогах. 

Надія Поліщук