07.11.2018

Перекритий урядовий квартал і тисячі машин на єврономерах - стартував новий мітинг бляхерів

Сьогодні вранці власники автомобілів з єврономерами  перекрили під"їзд до урядового кварталу Києва. Учасники протесту вимагають ухвалити законопроекти про доступне розмитнення автомобілів в Україні.

До 7:00 автобуси і автомобілі заблокували в'їзд на Повітрофлотський міст. Близько ста мітингувальників перекрили проїзд до Міністерства інфраструктури. Потім протестувальники попрямували до будівлі Верховної Ради.

Попереджувальна акція відбулася вчора на майдані з метою інформувати киян про сьогоднішню акцію. Мітингувальники повідомили, що не хотіли спричинити незручності у пересуванні центральною частиною Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Новий законопроект може повернути корупційні техогляди" - експерт

Бляхери вимагають прийняти законопроекти №8487 і 8488 про зниження акцизу на розмитнення автомобілів з "народними правками"  . Також мітингувальники виступили за покупку автобусів за кордоном і законне ввезення їх в Україну. Свої вимоги розмістили на сторінці "Авто Євро Сила" у Facebook:

- прийняти народні правки до законопроектів 8487, 8488, що передала "Авто-Євро-Сила" через депутата Наталю Веселову, а саме, прибрати коєфіцієнт віку в формулі розрахунку акцизу, що знизить його практично до незначного для автомобіля будь-якого віку. Таким чином нове повне доступне розмитнення складе (ПДВ+Мито+Військовий збір+Акциз) близько 40% від вартості авто на постійній основі для кожного українця…

- постановки на голосування та скасування Верховною Радою правки комітету податкової та митної політики від 6 листопада 2018 як дискримінаційні, корупційні та не народні.

В акції планують взяти участь понад 20 тис. машин з різних регіонів України. Голова руху Олег Ярошевич о 9:00 зустрівся з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Учасники переговорів обсудили питання роботи транспортної інспекції та відставки Михайла Ноняка. Міністр інфраструктури запевнив про винесення цих питань на розгляд зустрічі Кабінету міністрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗнайшли спосіб легалізувати бляхи - в Україні більшає машин-двійників

"Мітингувальники не проти тих законопроектів, які Верховна Рада вчора розглянула на комітеті, а завтра розглядатиме на засіданні. Додатково водії прагнуть зменшення коефіцієнту віку розмитнення автомобіля, - пояснює автоексперт Тарас Брязгунов. - Думаю, Верховна Рада не скасує коефіцієнт віку при розмитненні. Коефіцієнт віку – це той бар"єр, який стримував ввезення в Україну автомобілів, які не відповідають екологічним стандартам і взагалі можуть бути небезпечними".

Водночас Верховна Рада може прийняти інші поправки для досягнення компромісу з водіями авто на єврономерах. Зокрема в цьому законопроекті є поправка щодо пільг ввезення електромобілів.

"Сам законопроект уже містить у собі певні пільги автомобілістам, - говорить експерт.  – Він дозволяє розмитнювати автомобілі нижче стандарту Євро 5, які раніше взагалі не можна було розмитнити. Певною поступкою для водіїв буде зміна до законопроекту, яку внесла голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Вона запропонувала надавати знижку для розмитнення автомобілів протягом перших 30 днів – 50%,  і протягом наступних 60 днів – 25 %".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 правопорушень, за які позбавляють водійських прав

У зв'язку з мітингом працівники структурних підрозділів Головного управління Національної поліції, військовослужбовці Нацгвардії України і патрульні поліцейські забезпечують охорону правопорядку.Патрульні поліцейські стежать за безпекою дорожнього руху та допомагають водіям вибирати зручні маршрути проїзду.

Через мітинг у Києві заблоковано ряд центральних вулиць. Крім вулиць в урядовому кварталі, рух перекритий на Дарницькому мосту, Дарницькому шосе, а також на Дніпровській набережній.

Як повідомляв Автопогляд раніше, в Києві обмежили швидкість руху автомобілів на зимовий час. Максимальна швидкість вулицями міста - 50 км/год. 

Надія Поліщук