09.11.2018

"Розмитнення авто коштуватиме більше ніж саме авто" - "євробляхери" не задоволені прийняттям закону №8487

7 і 8 листопада в урядовому кварталі відбувся мітинг водіїв автомобілів з іноземною реєстрацією. Учасники мітингу вимагали зниження вартості на розмитнення автомобілів.

Вчора Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект №8487, за яким власникам "євроблях" надається знижка на розмитнення автомобілів протягом шести місяців.

Активістів таке рішення влади не задовольнило. В знак протесту лідер мітингувальників Олег Ярошевич спалив свій автомобіль і розмістив відео у Facebook.

"Для більшості людей, які купили право користування авто на європейській реєстрації за 1500 євро, дешевше спалити своє авто, ніж його купити і розмитнити за прийнятими сьогодні законами! Як лідер громади, який відповідально ставиться до всіх своїх заяв, в знак протесту спалюю своє авто!" – пише активіст  в описі до відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Настільки подешевшає розмитнення - приклад найпопулярніших євроблях

"Активісти незадоволені, бо не враховані наші вимоги.  "Євробляхери" прагнули скасування акцизу на автомобілі, який є корупційним в нашій країні, - пояснює учасник попередніх мітингів автомобілістів Владислав Загородній.  - У країнах ЄС немає такого поняття акцизу на автомобіль, як в Україні. У нас розмитнення автомобіля, який у Європі коштує $1500, раніше становило $4000-5000. За новим законом, таке розмитнення коштуватиме $2000-3000. Але при цьому розмитнення авто все одно коштуватиме більше, ніж  саме авто. У Польщі  ж розмитнення автомобіля коштує до 500 доларів, у Литві - до 100".

Однією з найважливіших  вимог водіїв на минулому мітингу було скасування коефіцієнта віку авто при розрахуванні  акцизу.

"З боку влади коефіцієнт віку пов"язаний з європейською практикою заохочення купівлі нових авто. Але В Україні пересічна людина, яка хоче почати свою справу і потребує машини, не може дозволити придбати нове авто за високими цінами, - говорить активіст. -  У багатьох українців у гаражах ще стоять "жигулі" 30-річної давності. І коли водій хоче замінити його на іноземне авто кращої якості, наприклад, 20-річної давності, він просто не може його розмитнити саме через коефіцієнт віку".

"Верховна Рада зробила "хід конем", прийнявши законопроект №8487, який відкладає введення штрафів на півроку, - говорить Владислав Загородній. Депутати не могли проігнорувати мітинг автомобілістів напередодні виборів, тому пішли начебто на певні поступки. Насправді новий законопроект  не вирішив проблему ,але відклав її до того часу, коли вибори уже пройдуть".

Як повідомляв Автопогляд раніше, новий законопроект передбачає відновлення акцизу на ввезення з-за кордону електромобілів

 

Надія Поліщук