14.11.2018

Супрун розвінчала міфи про "непотрібність" паска безпеки

Виконуюча обов"язки Міністра охорони здоров"я Уляна Супрун  розповіла, як пристебнутий пасок безпеки може врятувати життя. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Пристебати пасок потрібно навіть якщо ви їдете на коротку відстань, або впевнені у водії – пише Супрун.  Ремені безпеки в автомобілі зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, а на задньому сидінні — на 25-75%.

На свій сторінці у Facebook  глава Мінохоронздоров'я опублікувала ролик, у якому розвінчують 5 найпоширеніших міфів про ремені безпеки.

Міф 1. Водій не одягає ремені безпеки, опираючись на власний досвід

Навіть досвідчені водії не застраховані від необачної  їзди іншого учасника дорожнього руху, негоди чи несподівано пробитої шини.

Міф 2. Пристібатись у місті не обов"язково, адже швидкість транспорту незначна

Насправді зіткнення на швидкості 50 км/год за важкістю ушкоджень відповідає падінню з четвертого поверху. Аварія на швидкості  90 км/год рівноцінна падінню з 11 поверху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові евакуюватимуть покинуті автомобілі

Міф 3. Якщо є подушка безпеки, то ременем можна нехтувати

Подушка безпеки відкривається зі швидкістю 300 км/год.  Якщо ремінь не зафіксує тіло, водій може травмуватися через саму подушку .

Міф 4. Під час аварії краще, щоб тебе викинуло із автівки

За статистикою у 75% випадків викинуті водій або пасажир гинуть.

Міф 5. На задньому сидінні можна не пристібатись

Під час ДТП ймовірність травм практично однакова, як на передніх сидіннях, так і на задніх. А при лобовому зіткненні люди на задніх місцях можуть травмувати пасажирів, що сидять попереду.

За даними Державної служби України з безпеки на транспорті, за 10 місяців 2018 року в Україні сталося 122 354 ДТП. При цьому за статистикою три з чотирьох українських водіїв не пристібаються пасками безпеки.

Як повідомляв Автопогляд раніше, з 12 по 18 листопада в Україні проведуть рейд з безпеки дорожнього руху. На дорогах зупинятимуть водіїв та перевірятимуть наявність пасків безпеки та їхнє застосування.

Надія Поліщук