22.11.2018

Мітинг "євробляхерів" закінчився - де виступали і чого вимагали страйкарі

Вчора після обіду закінчився мітинг "євробляхерів" і страйкарі розблокували дороги. Акція тривала два дні, у ній взяло участь 6 тис. активістів.

На сторінці "АвтоЄвроСила" у Facebook мітингувальники повідомили, що дочекаються підписання законопроектів спікером Верховної Ради, а тоді перемістяться з протестом під Адміністрацію Президента.

За час акції  до поліції надійшло 186 звернень громадян, пов"язаних з перекриттям доріг  та інших правопорушень.Також правоохоронці відкрили 15 кримінальних проваджень проти "євробляхерів".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні відбувся ряд мітингів - чого хочуть електромобілісти

21 листопада в 5 областях України були перекриті дороги через акції протесту - Волинській, Львівській, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій. Про це повідомив "Укравтодор". У Києві сбула заблокована дорога біля Верховної Ради від вулиці Шовковичної до готелю "Київ".  

Акція почалася 20 листопада в 60-ти містах.  Про майбутній мітинг учасники повідомили у своїй групі, опублікувавши карту з локаціями страйків.  У перший день відбулися конфлікти "євробляхерів" з поліцією у Рівненській області, у Полтаві водій вантажівки травмував кількох активістів, в Хмельницькому водій збив активіста на пішохідному переході.

Мітингувальники вимагали скасування коефіцієнту віку. Проте зараз "євробляхери" прагнуть вето президента на нові закони.

Народні депутати відмовились підтримати проекти постанови (8487/П та 8487/П1) про скасування Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів".

Як повідомляв Автопогляд раніше, міністерство інфраструктури підтримує звільнення електромобілів від сплати акцизу та ПДВ. 

 

Надія Поліщук