25.01.2019

На вулицях столиці стоять понад 600 покинутих авто

Чиновники київської адміністрації почнуть передавати покинуті на дорогах Києва автомобілі у  власність Нацполіціі. Якщо власник знайдеться, машину йому залишать.

Зараз на вулицях Києва знаходяться  близько 600 покинутих автівок. Про це повідомив депутат Олександр Пабат на своїй сторінці в Facebook.

Чиновники прагнуть створити  єдиний механізм евакуації залишених автомобілів із вулиць столиці. Департамент транспортної інфраструктури вказує на пункт 3 статті 338 Цивільного кодексу, за яким "безгоспні" авто можна вважати "знахідкою".  Тому такі авто передаватимуть Нацполіції і публікуватимуть про це оголошення в друкованих засобах масової інформації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дешево і без реєстрації - найдоступнішим в Україні став китайський електрокар Bostrix Cubic

Якщо власник чи інша особа, яка має право на покинутий автомобіль, не заявлять про свої права, Нацполіція має право продати його. Суму виторгу внесуть на спеціальний рахунок у банку. Протягом трьох років власник може вимагати передання йому суми виторгу. Якщо цього не відбудеться, сума перейде у власність територіальної громади, на території якої знайшли транспортний засіб.

Проте в законі не визначено чітко, який автомобіль слід вважати "кинутим". Тому поліція поки що за евакуацію автомобілів братися не буде.

Нагадаємо, шо у Львові ще в листопаді працівники управління безпеки почали евакуйовувати покинуті автомобілі.

Як повідомляв Автопогляд раніше, за  22 січня в Україні оформили рекордну кількість "євроблях" - 2,7 тис. 

 

Надія Поліщук