26.01.2019

"БелАЗ" випускатиме дизельні вантажні тролейбуси

Білоруський автозавод "БелАЗ"  планує почати випуск дизельних тролейвозів. Про це розповіла прес-служба компанії на офіційному сайті.

Дизель-тролейвози будуватимуть спеціально для гірничодобувних компаній. У силовій установці тролейвоза поєднають дизельний та електричний двигуни, що підвищить швидкість руху самоскида на підйомі в 1,8-2 рази. Витрата пального при цьому скоротиться до 80%. Такі машини дозволять економити кошти, оскільки матимуть більшу продуктивність і обсяги перевезень, ніж звичайні самоскиди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Євробляхерський" рекорд - за добу в Україні оформили 2,7 тис. машин

Також компанія планує зменшити  витрати на техобслуговування дизельного двигуна і знизити обсяг викидів забруднюючих речовин. Для руху самоскида в  зоні навантаження, вивантаження і на спуску можна буде застосовувати дизельні двигуни меншої потужності. Дизель-троллейвози обладнають струмознімачами, додатковою силовою шафою з елементами системи захисту і діагностики, органами управління тролейним режимом, оновленим програмним забезпеченням.

"БелАЗ" уже представив 3D-модель  дизель-троллейвоза вантажопідйомністю 240 тонн з усіма розрахунками. У майбутньому фірма планує замінити  дизельний двигун накопичувачами на базі батарей або суперконденсаторів. Заряджатись накопичувачі будуть під час руху під контактною мережею і на спуску.

Нагадаємо, що у Києві почнуть передавати покинуті  автомобілі у  власність Нацполіції.

Як повідомляв Автопогляд раніше, Міністерство юстиції передало військовим "євробляхи" -  5 легковиків та одну вантажівку.

 

Надія Поліщук