29.01.2019

Безпілотні автомобілі "заберуть" майже 80 тис. робочих місць

Автономні транспортні засоби можуть привести до втрати 77 400 робочих місць в одній країні до 2051 року.  Такі дані показало дослідження конференційної ради Канади.

Через вплив на робочу силу автономного транспорту державам потрібні будуть стратегії для перехідного періоду, повідомив  директор з енергетики, навколишнього середовища і транспорту Роджер Френсіс.

До 2051 року доповідь конференційної ради прогнозує втрати Канади в робочих місцях від 48,100 до 77,400 чоловік, у ВВП від 7 до 11,4 млрд доларів і 5,4-8,8 млрд доларів трудового доходу. Приблизн отакі ж втрати прогнозують і в інших країнах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція відмовиться від бензинових і дизельних авто

У майбутньому  технічне обслуговування в дилерських центрах може повністю замінити механічні і ремонтні майстерні. Дилери володітимуть більшою кількістю даних про автомобілі і самі призначатимуть дату ремонту, коли це потрібно.

З популярністю безпілотних електромобілів заправок стане менше,  через що робочі місця ще більше скоротяться. Також на дорогах зросте кількість автомобілів, оскільки збільшиться можливість мобільності.  Автономні транспортні засоби більш безпечні, тому кількість аварій на дорогах зменшиться. Проте це залишить без роботи страховий сектор.

Нагадаємо, що американські вчені провели нове дослідження -  на кермі більше бруду, ніж на сидінні унітазу.

Як повідомляв Автпогляд раніше, Uber розробить  самокати і велосипеди, які зможуть самостійно під'їжджати до станцій зарядки.

 

Надія Поліщук