01.02.2019

Міцна броня і потужний двигун - українські броньовики продаватимуть закордон

Україна почала експортувати броньовані автомобілі "Варта" заводу "Українська Бронетехніка". Фірма уже має замовлення з Нігерії та встановлює угоду з Саудівською Аравією.

Український броньовик представили наприкінці 2015-го року. В жовтні 2018 року на виставці "Зброя та безпека" розробники представили вдосконалену, уже восьму модифікацію  машини.

"Варта" повнопривідна і має V-подібну форму днища. Завдяки цьому бронеавтомобіль може витримати потужні  підриви зарядів. Для бронювання розробники використали шведську сталь, яка зменшує  вагу капсули автомобіля на 11 % і збільшує вантажопідйомність. Броньовик укомплектований  двигуном Weichai потужністю 380 кінських сил. У салоні машини - протимінні сидіння з ефектом амортизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автомобілі Ford створюватимуть у віртуальній реальності

Наступного місяця український броньовик  покажуть на міжнародній виставці IDEX 2019 в Абу Дабі.  Це одна з найбільших міжнародних виставок озброєнь і технологій безпеки. Там  виробники сподіваються знайти потенційних замовників.

З 2016 року машини "Варта" експлуатуються Збройними силами України. Зараз такі броньовики знаходяться на озброєнні 35-ї бригади морської піхоти України, їх активно використовують  під час навчань.

Нагадаємо, що вантажні автомобілі кременчуцької компанії "АвтоКрАЗ" працюватимуть у гарячих точках світу для миротворчої місії ООН.

Як повідомляв Автопогляд раніше, Луцька автокомпанія "Богдан" випускатиме електровантажівки для країн ЄС.

 

Надія Поліщук