17.12.2019

Як запобігти швидкому розряджанню електромобіля взимку - 6 порад від EletroCars

Чи не єдиними недоліком електромобілів взимку є швидше розрядження батареї. Пропонуємо 6 дієвих порад від від СЕО компанії EletroCars Олександра Кравцова, який проїхав на електромобілях понад 150 тис. км.

1) Варто під час руху прогнозувати все на три кроки вперед.

"Це добре і для безпеки, і для економії заряду. Наприклад, не варто розганятися, коли видно, що попереду світлофор перемкнеться за мить на червоне світло. Не слід займати крайню ліву смугу, якщо знаєте, що там може з"явитися якийсь транспорт і потрібно буде зупинятися за ним і знову набирати швидкість", - радить Олександр Кравцов.

2)  Уникайте різких маневрів.

Батарея електромобіля суттєво розряджається під час різких прискорень. 

"Все робіть плавно. Плавно прискорюйтеся, де можна, використовуйте накат. Таким стилем водіння можна виграти до 20 відсотків заряду", - говорить СЕО ElectroCars.

3) Прогрівайте салон під час зарядки

"Все просто - машина заряджається від станції - пічку вмикаєте. Під час руху - в жодному разі. Краще увімкнути підігрів керма і підігрів сидінь", - радить спеціаліст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці впевнено пересідають на електрокари: причини та тенденції 2019

4) Не залишайте електромобіль на вулиці.

Щоб запобігти втраті заряду батареї на 3-5% вночі, слід подбати про паркінг або ж звичайний гараж для електромобіля. Навіть якщо приміщення не опалюватиметься, це дозволить зекономити ту енергію, котра була б використана для підтримки температури, якщо залишити електрокар надворі.

5)  Заряджайтеся від звичайної розетки.

У випадку, якщо машина лишатиметься у гаражі протягом дня, її можна підключати і до звичайної мережі 220 вольт. Звісно, звичайна розетка заряджатиме акумулятор досить повільно, проте вона зарядить акумулятор до повних 100% об"єму. Цього вистачить надовше, ніж від швидкої зарядки.

6) Використовуйте рекуперативне гальмування.

Якщо різкі прискорення лише сприяють швидкому розряджанню електромобілів, то такого не можна сказати про швидке гальмування. 

"В момент гальмування електромобіль заряджається. Він не спалює колодки, він заряджає батарею", - говорить CEO компанії ElectroCars Олександр Кравцов.

Нагадаємо, з початку цього року по листопад включно в Україну ввезли 6958 електромобілів. Україна міцно тримає позицію у рейтингу країн за використанням електрокарів. Тенденція за найбільш популярними моделями лишається незмінною.

 

Володимир Мукан та Ірина Клєщова