16.01.2020

7 шкідливих звичок водіїв - як вони шкодять автомобілю

Термін справної роботи авто залежить  у більшій мірі від власника машини. Правильне поводження може подовжити термін служби автівки ледь не в два рази. Недбале - навпаки, суттєво його скорочує. "Автопогляд" зібрав 7 порад проти шкідливих для авто звичок водіїв.

  1. У теплу пору не лишайте авто у затінку дерев

Деякі дерева виділяють сік, який може всотуватись у фарбу. Щоб потім прибрати ці цятки від соку з авто, треба використовувати спецзасоби.

  1. Мийте машину лише на сертифікованих мийках 

Якість мийних засобів на непрофесійних мийках досить часто є сумнівною. Використання неякісної хімії може призвести до суттєвих пошкоджень покриття вашого автомобіля.

  1. Обирайте більш безпечне місце на парковці

За статистикою провідних страхових компаній України, найчастіше шкодять фарбу легковиків на стоянках супермаркетів та на парковках уздовж дороги. Також наслідком неправильного паркування є сліди від ударів дверей сусідніх машин.

  1. Не розганяйте авто на непрогрітому двигуні

Фахівці кажуть, що ресурс двигуна при такій звичці скорочується на 20 відсотків. Окрім цього, пошкоджуються й інші деталі авто. Зокрема, колінчастий вал, поршні, кільця та клапани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запобігти швидкому розряджанню електромобіля взимку - 6 порад від EletroCars

  1. Не проїжджайте по вибоїнах та бордюрах без прогріву

На холоді гумові деталі стають менш еластичними, тому важливо витратити трішки часу для їхнього прогріву. У протилежному ж випадку – доведеться витратити значно більше часу та грошей на ремонт ходової частини.

  1. Не перемикайтесь з заднього ходу в режим "драйв" ще до повної зупинки.

Загалом різкі прискорення та гальмування тільки шкодять вашому авто. Така пагубна звичка може призвести до псування шестерної трансмісії. Саме тому фахівці рекомендують уникати таких маневрів.

  1. Знижуйте температуру в салоні авто перед нічною парковкою

Якщо цього не робити у холодну пору року, то зранку на склі з"явиться конденсат, що згодом може стати кригою. Для виправлення ситуації доведеться додатково навантажувати електросистему машини. Фахівці рекомендують за 5 хвилин до нічної парковки встановити температуру на мінімум та відчинити вікна на 3 хвилини.

Нагадаємо, 20 грудня в Україні стартував зимовий автопробіг суперкарів Super Cars Run. Участь в автопробігу взяли найкращі  елітні спортивні машини усієї України.

 

Ірина Клєщова