17.01.2020

"Бракує стимулів" - експерт про перехід на електромобілі

Протягом 2019 року в Україні зареєстрували 7542 електромобілі. Про  це повідомили в "Укравтопромі".

 

"Зважаючи на динаміку купівлі електромобілів, яку не раз демонстрували українці, то це не найкращий показник за останні роки, – говорить Олександр Кравцов, керівник компанії ElectroCars. – Порівняно із 2018-м, легкових електромобілів побільшало на третину. За попитом на електрокари ми знаходимося десь між Португалією та Іспанією. Думаю, після березня цього року ми вибудемо із "десятки" країн із найбільш інтенсивним приростом електромобілів. Головна причина – бракує стимулів для переходу на інноваційний транспорт."

 

На першій позиції рейтингу найпопулярніших електрокарів в Україні лишається Nissan Leaf. На другомі місці вже котрий рік Tesla Model S. Трійку лідерів завершує Volkswagen e-Golf. Четверту й п"яту сходинку посів BMW i3 і FIAT 500е.

"Якщо порівняти із популярними моделями у країнах Євросоюзу, то там "п"ятірка" найпопулярніших електромобілів виглядає дещо інакше, ніж у нас. Наприклад, у лідерах там найбюджетніша модель Tesla, на другому місці – Renault Zoe, на третьому – електричний Volkswagen Golf, потім вже йде Nissan Leaf і BMW i3", – говорить керівник компанії. 

 

Нагадаємо, нещодавно депутати Верховної Ради вирішили підтримати покупців електромобілів. Для цього зареєстрували законопроєкт №2532 . Його мета - створення сприятливих умов для стимулювання попиту на екологічний транспорт. 

 

Ірина Клєщова