19.02.2020

Розмитнення "євроблях" скасують, але не для усіх

Розмитнення автомобілів в Україні хочуть зробити безкоштовним для ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які мають I і II категорії інвалідності.

Людям, які належать до цих груп, також хочуть дати право на ввезення на митну територію України машин для власного користування зі звільненням від оподаткування митними платежами. Єдиною умовою є те, що з часу випуску цих машин має пройти не більше 7 років.

Нововведення прописані у законопроекті №2277, який Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів порадив Верховній Раді схвалити за основу.

При цьому, "ліквідатори", які скористалися правом безкоштовного розмитнення автомобілів, втрачатимуть право на безоплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ледь не збив пішохода й проїхав на червоне - у Києві влаштували тест-драйв автопілота Tesla

Користуватися розмитненою безкоштовно машиною зможуть не лише "чорнобильці", але й члени їхніх родин. 

Рішення Парламенту щодо надання пільг на розмитнення "чорнобильцям" буде відомо після початку третьої сесії Верховної Ради 9-го скликання, яку заплановано відкрити у лютому поточного року.

Нагадаємо, раніше депутати зареєстрували законопроєкт №2532, метою якого є створення сприятливих умов для стимулювання попиту на екологічний транспорт. 

 

Ірина Клєщова