24.03.2020

Як поводитися автомобілісту під час карантину – 7 порад експерта

Україна, як і весь світ, зіштовхнувся з пандемією  коронавірусу. З 18 березня Кабінет Міністрів України ввів заборону та певні обмеження на усі види громадського транспорту. Вільне пересування поки стосується лише власників авто.

Про що слід пам"ятати під час пересування машиною та яких заходів краще дотримуватися на дорозі. Про це далі розповість автоексперт і журналіст Тарас Брязгунов.

Дезінфекція.

"Потрібно пам"ятати, що дезінфікувати й мити необхідно не лише руки, а й автомобіль. Дезінфекційним розчином варто протирати кермо, важіль коробки передач, ручник, кнопки в салоні, ручки як всередині, так і ззовні машини. Тобто усі ті деталі, до яких торкається людина,"  – говорить експерт. 

Краще це робити як до, так і після поїздки, щоб повністю зберегти себе від небажаних мікробів і вірусів.

 

Під час поїздки.

За словами Тараса Брязгунова, на дорозі можуть бути перевірки. Вас можуть зупинити та перевірити на наявність високої температури та загального стану здоров"я, як це вже було в деяких населених пунктах країни. Під час карантину патрульна поліція може вживати такі заходи як перевірка документів громадянин, встановлення їхнього слідування та здійснення контролю за виконанням карантинних обмежень.

 

Заправка.

Щодо заправки авто, слід менше контактувати з людьми, а при виході з авто одягати маску. Пістолет бензоколонки брати в рукавичках або хоча б за допомогою серветки. Також краще заправитися до повного бака, щоб менше їздити на АЗС.

 

Паркування.

Зараз багато людей, навіть серед автомобілістів,  залишаються вдома на карантині. Виникає проблема у тому, щоб знайти вільне навіть на платних паркуваннях. Звичайно, потрібно дивитися уважніше та використовувати саме такий тип стоянки.

"Краще застосовувати механічні типи замку, такі як "замок на кермо" або "замок на важелі передач". І, звичайно, не залишати будь-які речі на видному місці в машині, що може привабити злодія. Навіть, якщо пакет цінності не має, він може стати причиною розбиття скла в автівці" – наголошує Тарас Брязгунов

Загалом в центрі міста стало вільніше, з"явилося трохи більше паркомісця, оскільки люди продовжують бути на карантині. За словами Тараса Брязгунова, "Евакуатори працюють у звичному режимі, тому аби вашу автівку не забрали – залишайте її в дозволених місцях"

 

СТО.

Частина СТО закрилася, але в разі потреби можна знайти станцію, яка працює і під час карантину. 

"Їх можна зарахувати до об"єктів критичної інфраструктури. Адже автомобілі можуть ламатися не лише у приватних власників авто, а й у лікарів.  Ремонт автомобілів залишається нагальною потребою для автомобілістів."

 

Реєстрація автомобіля.

Наразі виникла проблема з реєстрацією машин. Нові автомобілі можна зареєструвати дистанційно у сервісних центрах МВС. Власник нового авто може переслати пакет документів до сервісного центру, а вони вже назначають зустріч і віддають номери та технічний паспорт.

Така процедура зі вживаним авто не вдасться, а отже – вони їх не будуть реєструвати. Така ж проблема і з розмитненням.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці все більше переходять на електромобілі

 

У разі ДТП.

Несуперечливі випадки краще оформлювати за допомогою європотоколу, що значно зекономить час і зусилля. Зараз страхові та поліція можуть приїжджати із запізненням, але загалом – працюють.

Для уникнення таких неприємностей краще дотримуватися правил дорожнього руху. Пам"ятайте, ваше здоров"я – найважливіше. 

 

Анна Збінська