27.08.2020

Як обійти заборону ввезення "євроблях" в Україну - ціна питання

Харківський блогер Олександр Ємельяненко поділився у мережі схемою, як законно ввозити в Україну машини на європейських номерах без розмитнення терміном один рік, оминаючи заборону. Втім, схема є дуже подібною до тієї, якою користувалися ще декілька років тому.

Зазвичай "євробляхи" везуть з Литви, тож моделюємо відповідну ситуацію. Потрапити у Литву можна через Польщу чи Угорщину - інші країни Євросоюзу на період пандемії українців не пропускають.

У саму Литву також можна потрапити не усім. Дозвіл перетину кордону мають українці з дозволом на роботу. Однак "ділки", які давно цим займаються, без проблем роблять такі документи українцям та везуть їх автобусами в "євротури" – на литовські автобазари. Коштуватиме такий проїзд – 250-300 євро в один бік.

Обрати авто у Литві – не проблема, наразі авторинки переповнені. Втім, якщо маєте намір вивезти авто в Україну як "євробляху", треба його поставити на облік – зареєструвати.

Реєстрація авто на компанію обійдеться в 100 євро, ще 18 євро – послуга в "Регітрі" та 27 євро – страховка. Тобто, загальна сума реєстрації – 150 євро.

Сюди додаємо новий екологічний податок, який став чинним у Литві з 1 червня. Сума податку залежить від викидів двигуна автомобіля. Вона може сягати 500 євро (на великооб'ємні двигуни), однак в середньому обходиться в 100-200 євро.

Повертаючись в Україну, документи зазвичай оформлюють не на себе, а на нерезидентів – так званих "верблюдів". Нині залишилась лише одна категорія "верблюдів", на яких оформлюють "євробляхи" – це іноземні студенти, які навчаються в Україні. Послуги таких студентів оцінюють приблизно у 350 євро за кожне авто (включно з комісійними).

Ця схема дозволяє користуватись автомобілем на єврономерах протягом року з дня ввозу.

Проте існує ще один нюанс. Схема працює, якщо ви маєте знайомих у Литві, Україні та Білорусі, які займаються цими питаннями. Якщо ні, то український посередник бере за послуги ще 250 євро. Сюди додаємо ще 100 євро на пальне та 100 євро – на інші витрати.

Підсумовуючи, якщо брати середню ціну авто у Литві – 1000-1500 євро, то загальна вартість машини на європейських номерах в Україні обійдеться у 2500-3200 євро.
Чи можна вважати таку пропозицію вигідною – вирішувати вже потенційним покупцям. 

Нагадаємо, пільговий період розмитнення авто на іноземній реєстрації тривав упродовж трьох місяців до 22 лютого 2019 року. Протягом цього часу власники "євроблях" могли отримати українські номери, заплативши половину стандартного акцизного збору.

 

Ірина Клєщова