07.04.2021

Розмитнення автомобілів зі США подорожчає

Покупка автомобілів з американських аукціонів в Україні подорожчає. Державна митна служба України 1 квітня 2021 року надіслала своїм підрозділам документ, щоб уточнити митну вартість транспортних засобів, які завозять в Україну зі США. 

Додаток до документа містить інформацію про вартість транспортування автомобілів від найбільших перевізників з різних портів. Ціна податку буде залежати від тарифів на морські перевезення та страхування компаній, які надають послуги морських перевезень вантажів.

До цього витрати на транспортування одного автомобіля зі США Державна митна служба оцінювала у 400 доларів, незалежно від віддаленості порту. У компанії  Boss Auto, яка займається доставкою авто з Америки в Україну, кажуть, що тепер до цієї суми слід додати щонайменше 700 доларів.

У компанії StarCars говорять, що транспортування BMW 528 моделі з 3 літровим двигуном 2011 року виробництва вже обійшлось покупцеві у 1400 доларів. 

"Додаємо мито від вартості автомобіля та відсоток від аукціону. В результаті отримуємо повну суму розмитнення моделі - трохи більше 2 тисяч доларів", - пояснили там.

Крім цього, така зміна вплине і на податок на додану вартість. Він становить 20% від собівартості розмитненого авто. Оскільки у ціні розмитненої машини із США збільшується транспортна складова, то кінцева ціна, на яку нараховується ПДВ, буде більшою. Це тягне за собою й більшу суму податку ПДВ. Тобто можна говорити, що в середньому вартість розмитнення зросте на 120-130 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коли штраф можуть замінити на усне зауваження?

Нагадаємо, 1 липня 2020 року Верховна Рада України скасувала пільги для розмитнення електрокарів і повернула 20% ПДВ.

Автопогляд