16.04.2021

Щоб догодити "євробляхерам" - тимчасово спростили розмитнення вживаних автомобілів

Народні депутати України 15 квітня 2021 року спростили розмитнення євроблях. Але тимчасово. Про це йдеться у законах про внесення змін до до Податкового та Митного кодексів. Зміни передбачають пільговий період для розмитнення вживаних автомобілів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року. Документи оприлюднили на сайті парламенту.

Протягом 180 днів із дня набрання ними чинності у вартість оподаткування вживаного автомобіля не входить його вартість, а лише рік випуску, об'єм та тип двигуна, вказано у змінах до Податкового кодексу. Виключені з дії пільгового оподаткування транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше, мотоцикли, автомобілі, з року випуску яких минуло 5 років і більше. Також Закон не поширюється на машини, які не відповідають еконормам "Євро 2" і вище або походять з країни-агресора.

Відповідно до встановленої формули, максимальна вартість податку для бензинового автомобіля від п'яти до дев'яти років і об'ємом 2000 куб.см складе 16 700 грн. Для 15 річного дизельного автомобіля з об'ємом двигуна 5000 куб.см. - 92 тис. грн.

Змінами до Митного кодексу терміном на 180 днів при оформленні вживаних автомобілів, ввезених до 31 грудня 2020 року, їх власники звільняються від сплати ввізного мита.

Встановлений тимчасовий спрощений порядок оформлення вживаних автомобілів, ввезених до 31 грудня 2020 року, які перебувають на території країни з порушенням правил режиму тимчасового ввезення або транзиту за умови добровільної сплати власником до держбюджету платежу в розмірі 500 неоподатковуваних податком мінімумів - 8,5 тис. грн.

Якщо власник такого авто не планує його оформлювати, він може протягом півроку вивезти його закордон, попередньо сплативши до держбюджету 8,5 тис грн, що дозволить уникнути штрафів за порушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Першу українську елекровантажівку СoolОn відправили на випробування

Нагадаємо: з 1 квітня 2021 року збільшили вартість розмитнення транспортних засобів, які завозять в Україну зі США.

 

Автопогляд