22.04.2021

Які штрафи примусять українців користуватися пасками безпеки - опитування

Збільшений штраф за невикористання пасків безпеки заохотить пристібатися понад 50% українців. Такі результати онлайн-дослідження "Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами", проведеного, в у рамках кампанії "Пристібайся – не жахайся", за спільної ініціативи Національної поліції та Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні з 17 березня, 2021 року.

Опитування проходить в Києві, Маріуполі, Харкові, Одесі і Львові. Відповідно до дослідження, 53,6% респондентів почнуть пристібатися за умов штрафу до 600 грн,  30% вказали, що їх мотивує штраф більший 1000 грн .

Ще 10% вагомою причиною змінити звички назвали суму в межах від 1001 до 1500 грн, а 20% – 1501-2000 грн.

Окрім того, 82% опитаних заявили, що хоча б іноді пристібаються на передньому сидінні, але лише 52% сказали, що роблять це під час кожної поїздки. Серед водіїв хоча б час від часу пристібаються 48%. 

Разом з тим нехтують пасками безпеки на задньому сидінні більшість опитаних. Тільки 26% з них стверджують, що пристібаються, коли сидять позаду, і лише 12% мають звичку робити це щоразу. 

"Підвищення штрафів – це насамперед наголос на реальному значенні ременів безпеки, – говорить перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. – Віримо, що такий серйозний крок як підвищення штрафів разом з посиленою увагою з боку патрульної поліції та нашою інформаційною кампанією збереже життя українців і наблизить нас до загальноєвропейського рівня безпеки на дорогах".

Заступник голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредрік Весслау, посилаючись на досвід європейських країн, вважає, що більш суворе покарання за непристебнуті ремені у поєднанні з інформаційними кампаніями здатні помітно підвищити безпеку водіїв і пасажирів.

Для порівняння, у Німеччині штраф за непристебнитий ремінь складає 30 євро або 1 тис. грн. Там пристібаються 98% водіїв і пасажирів переднього сидіння та 99% пасажирів заднього сидіння.

У Польщі штраф за непристебнуті ремені як водія, так і пасажира складає 100 злотих або 743 грні. Додатково водій отримує 2 штрафні пункти. Якщо отримає більше 24 пункти - забирають права. Кермувальник, який не переконався, що усі його пасажири пристебнуті, має сплатити додаткові 743 грн і отримає 4 пункти штрафу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1000 км на одному заряді - BYD показала електрокар нового покоління

Нагадаємо, подушки безпеки ефективно спрацюють лише коли водій або пасажири пристебнуті.

 

Автопогляд