Знайомтесь – трайк звичайний, український.
Як ми обіцяли раніше, на зльоті будуть і раритетні автівки, і мотоцикли. Але є техніка, що потребує окремої категорії, оскільки її складно зарахувати до якоїсь із вже усталених. Саме до такої належить трайк.
На перший погляд, трайк – це триколісний мотоцикл. Однак справжній триколісний мотоцикл – це трицикл. А ми говоримо про трайк. То в чому ж різниця?
Організатори "Ретрозльоту Old Car" повідомили, що на події очікують унікальний автомобіль — ГАЗ-12 ЗіМ "Фаетон" 1949 року.
Модель не була серійною. 1949 року випустили два експериментальні зразки.
Влітку того ж року їх випробували на маршруті Горький — Мінськ — Горький — Ульяновськ.
Причин відвідати Ретрозліт чимало. Втім, якщо ти маєш якісь сумніви, то ось тобі ще 7 пунктів, чому не варто пропустити цьогорічний OldCar.
1. Побачиш найбільш рідкісні моделі в Україні
Очікуємо раритетні європейські моделі. Вже заявили про участь у заході власники єдиного в Україні британського автомобіля ручної роботи Morgan, єдиного в світі представницького радянського ГАЗ-12 "ЗиМ" із відкидним верхом і багато інших.
Власник синьої мотоколяски СМЗ С-3А Володимир Борсук вже збирається на "Ретрозліт OldCar".
Цей компактний двомісний транспортний засіб не лише бере участь у більшості наших заходів, а ще й є активним учасником. Він має найбільший пробіг територією Музею авіації під час фестивалів.
"Це машина для душі. Вона відновлена перефарбована. Виїжджаю нею у хорошу погоду лише, - говорить власник мотоколяски. - Зазвичай на різноманітних заходах катаюся нею до схочу. За кілька днів на одній локації можу намотати понад 200 кілометрів".
ВАЗ 2121 "Нива" – автомобіль, який вже давно став легендою на пострадянському просторі. Проте форма та розміри кузова й застарілий вигляд не надто привабливо виглядає
Ентузіаст з Санкт-Петербурга Сергій Яковлєв опублікував у мережі власний проєкт дизайну "Ниви".
Він орієнтувався на концепцію "Ниви" - із трьома дверима і злегка нахиленою лінією багажника. Зменшена форма фар додає автомобілю привабливої агресивності. А радіаторна решітка і взагалі є прямим натяком на відомий ВАЗ-2107.
Вже зовсім скоро яскраві раритетні автівки й мотоцикли з"їдуться туди, де їх давно очікували, — у Державний музей авіації імені О.К. Антонова по вул. Медова, 1.
Саме там 12-13 вересня відбуватиметься "Ретрозліт OldCar". Захід відрізнятиметься від щорічного фестивалю іншим форматом, більшою кількістю руху й організаційними підходами, які відповідають всім вимогам Міністерства охорони здоров"я України.
- Зараз готуємося до четвертого етапу Відкритого кубку з мотокросу спортивно-технічного клубу "Сона". Місяць тому провели перші у цьому сезоні відкриті змагання із глядачами. На щастя, дозволила це зробити епідеміологічна ситуація під Києвом, - говорить Олександр Пащинський, член правління Федерації мотоциклетного спорту в Україні, головний організатор етапу чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів в Україні та організатор змагань на СТК "Сона". Він розповідає про мотокрос в Україні та особливості проведення змагань під час карантину.
Саме таку машину американський інноватор і бізнесмен Ілон Маск два роки тому відправив у космос на орбіту планети Марс.
Унікальність електрокара, який нещодавно з"явився на сайтах реалізації авто, переоцінити важко.
По-перше, її можна вважати однією з перших випущених моделей марки Tesla. Її порядковий номер, вказаний на кузові, 150.
12-13 вересня не території Музею авіації по вул. Медова, 1 відбудеться "Ретрозліт OldCar".
Якщо ти — власник класичного автомобіля, мотоцикла чи мотороллера, маєш змогу взяти участь у видовищному пробігові столицею, та виставити його в експозиції серед сотні літаків і гелікоптерів.
З 9:30 до 10:30 у суботу 12 вересня учасників пробігу збиратимуть біля Пам"ятника засновникам Києва — Кию, Щеку, Хориву і сестрі їхній Либідь, який знаходиться на набережній Дніпра в Наводницькому парку. Після спілкування і спільного фотографування ретротехніка організованою колоною за заздалегідь складеним цікавим маршрутом вирушить у Державний музей авіації імені О. К. Антонова на вул. Медову, 1.
Харківський блогер Олександр Ємельяненко поділився у мережі схемою, як законно ввозити в Україну машини на європейських номерах без розмитнення терміном один рік, оминаючи заборону. Втім, схема є дуже подібною до тієї, якою користувалися ще декілька років тому.
Зазвичай "євробляхи" везуть з Литви, тож моделюємо відповідну ситуацію. Потрапити у Литву можна через Польщу чи Угорщину - інші країни Євросоюзу на період пандемії українців не пропускають.
Сьогодні в Києві відбувалося відкриття сезону ретроавто 2020. Кілька десятків старовинних машин з"їхалися до АЗК "Маршал" між Чайкою і Стоянкою на Житомирській трасі. Після цього вони рушили в бік Житомира у вигляді видовищної колони.
"Через карантин і пандемію ми змушені були перенести проведення весняного найбільшого технічного фестивалю Old Car Land. Після послаблення карантину вирішили організувати відкриття ретросезону в яскравому безпечному для здоров"я форматі – зустрітися із однодумцями й прокататися трохи", - говорить Павло Лозовенко, президент клубу технічної класики Old Car Service.
Власник Audi із Черкас почепив на автомобіль саморобний номерний знак із написом COVID 19. Автомобіль придбаний вживаним. У такий спосіб черкащанин вирішив привернути увагу до проблеми із реєстрацією вживаних автомобілів.
Під час карантину влада припинила реєструвати ненові автівки. Через це скоротилося число продажів й зріс ризик придбати крадене авто чи з перебитими номерами.
Працівники автомийки в Києві ледь не втопили автомобіль свого клієнта в озері на Харківському масиві. Пошкодили бампери, днище і піддон коробки передач.
Власниця червоного кросовера Nissan Juke віддала машину в мийку Traffic на столичному просп.. Миколи Бажана, 1-Т На прохання працівників сервісу лишила у них ключі, йдеться у пості Влада Антонова із dtp.kiev.ua. Він оперативно публікує на своїй сторінці курйози й надзвичайні ситуації, що стаються в столиці. Розмістив розповідь власниці машини.
Популярні французькі карети швидкої допомоги в Україні ремонтуватимуть безкоштовно.
Група PSA в Україні спільно з партнером по переобладнанню компанією "Автоспецпром" роблять свій внесок в боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції та надають безкоштовний ремонт автомобілів швидкої медичної допомоги PEUGEOT Boxer і CITROЁN Jumper, включаючи медичне обладнання, яке встановлено на цих автомобілях. Адже парк сучасних автомобілів швидкої медичної допомоги PEUGEOT і CITROЁN, переобладнаних компанією "Автоспецпром", в Україні налічує понад 1,5 тис. одиниць.
У карантин зріс попит на екзотичні авто. Якщо раніше їх орендували для заходів, то зараз беруть і для звичайного катання. Про це кажуть на сервісі прокату спортивних і екзотичних машин Exotic Cars.
"У столиці в період пандемії і повсюдної самоізоляції найбільшим попитом користуються кабріолети, - говорить Євген Коновалов із сервісу прокату спортивних і екзотичних машин Exotic Cars. - Думаю, це пов'язано з гарною погодою і, в той же час, неможливістю гуляти на вулиці. А в кабріолеті досить опустити дах і можна насолоджуватися свіжим повітрям під відкритим небом. У нинішніх умовах це така ж екзотика, як і сам кабріолет", - сказав Коновалов.
Кожен автомобіль відображає ту чи іншу епоху. Пропонуємо у матеріалі моделі, які стали сомволом свого часу й відіграли значну роль в світовому автомобілебудуванні.
Ford T
Роки випуску: 1908-1927
Країна виробництва: США
Ford T – перший масовий автомобіль у світі. Із 1908 по 1927 роки виготовили понад 15 мільйонів цих машин. Добитися такого результату допомогла розробка першого у світі автомобільного конвеєру. Крім того, це дозволило здешевити модель до усього 260 доларів. На фестивалі Old Car Land представлена модель 1923 року.
Коронавірус істотно впливає на ситуацію на автомобільному ринку світу. У Китаї на хвилі коронавірусу закрилося декілька заводів з виробництва автомобілів і комплектуючих. Зокрема, зупинилися заводи Tesla, Hyundai, Ford, Toyota, Honda, підприємства Nissan з виробництва запчастин тощо. 30 березня Японський автовиробник Toyota тимчасово припинив виробництво авто і в Європі. Так само компанії Honda та BMW тимчасово зупинили виробництво на заводах в США та Європі через спалах коронавірусу. Звісно, відміняються і автосалони – наприклад, Женевський.
Останнім часом кросовери є одним із найпопулярніших типів машин. За підсумками продажів 2019 року, кросоверам належить 65% українського ринку, а класичним легковикам – всього 32%. А в деяких областях продажі кросоверів і позашляховиків досягають 77% ринку. І це не дивно, адже кросовери зібрали у собі найкращі риси позашляховика, мінівена і хетчбека. Ці машини, як правило, мають повний привід, високу посадку, великий просвіт. Кросовер може похизуватися економічністю легкового автомобіля і прохідною здібністю позашляховика.
Вперше за 86 років Audi роз"єднала кільця свого логотипу. Про це йдеться у відеоролику виробника. Він з'явився на офіційному сайті компанії зі зміненим логотипом.
Невелике відео описує роз"єднання та з"єднання свого значку. Спочатку Audi закликає "зберігати дистанцію". Після того, як логотип стає звичним, – з"являється напис "тримайтеся разом".
Peugeot 508 почали продавати в Україні торік. А нещодавно ця модель стала переможцем в національній премії "Авто Року 2020".
Беремо машину на тест-драйв, аби познайомитися ближче.
Яка комплектація і силовий агрегат?