16.05.2016

У Києві показали вітчизняний електромобіль для таксі

 Сьогодні у Києві показали концепт вітчизняного електромобіля Synchronous.

Машину створювали для міста, вона підходить для комфортних поїздок на короткі відстані. У салоні зручно можуть розташуватися 6 пасажирів. 

"Запас ходу - 130-160 кілометрів, яких достатньо для пересування містом. Максимальну швидкість ми навіть не обговорювали. Не хотіли створювати швидкісний автомобіль, який розганятиметься до 100 кілометрів на годину за 3 секунди. Тож ми зробили авто з плавним розгоном і максимальною швидкістю, яка відповідає умовам міста", - додав Андрій Білий із компанії Electric Marathon International, яка розробляла електромобіль. 

У салоні сидіння розташовані одне навпроти одного, як у кінних екіпажах.

"Ми повернулися до концепції, щоб пасажири дивилися один одному в очі. Водій сидить окремо, щоб він нікому не заважав і пасажири теж не відволікали його. З водійського місця хороша оглядовість. Така оглядовість є тільки у карет", - розповів Юрій Трамм, почесний консул Монако.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Машина Миколи Линника зроблена із військового винищувача Міг-15

Прототип оснащений українським електродвигуном. Це асинхронна машина, розроблена за технологією "Словянка".

"Усі компоненти двигуна виготовили в Україні. Літій-іонні батареї китайського виробництва. Силовий контролер американський, але його можна замінити на український аналог", - каже Сергій Вельчев з компанії Eco Factor.

Якщо автори концепту знайдуть замовника, то його запустять у серійне виробництво. Проте невідомо, де саме випускатимуть серійну версію Synchronous. Найімовірніше, не в Україні.

Прототип вперше представили в Монако на 11-й виставці EVER, присвяченій інноваційним екотехнологіям.

Нагадаємо, у розробці елктромобіля Synchronous взяло участь декілька компаній. Одеська Eco Factor зібрала машину, розробила основні деталі кузова та силову установку. Над дизайном працювала фірма SkyRye. Зарядний пристрій створили на Дніпропетровському підприємстві E-Line. Остаточний вигляд концепту надала компанія Edelweiss із Баден-Бадена

gazeta.ua