19 квітня 1970 року з конвеєра Волзького автозаводу зійшли перші "Жигулі".
Автомобіль ВАЗ 2101 створили на базі Fiat 124. Модифікацій провели мало. Основною інновації став верхньоклапанний двигун. Тож це залишився той же Fiat, але з іншим логотипом, двигуном, трохи зміненою ходовою частиною та іншою країною-виробником.
20 років тому постало питання про банкрутство колишнього заводу "АЗЛК", який випускав автомобілі "Москвич". Свого часу в рік з його конвеєра сходило 200 тисяч машин. Крах підприємства пов'язують із генеральним директором Рубеном Асатряном, професором факультета інженерного бізнесу і менеджменту московського університету ім.Баутмана. Пропонуємо добірку із семи маловідомих і цікавих фактів про марку "Москвич".
Англійський автомобіль Rolls-Royce Phantom II 1929 року випуску показали на столичній вул. Освіти, 3. Там на вихідних проводили фестиваль ретроавтомобілів "Old Car Fest".
Rolls-Royce привезли із Запоріжжя члени клубу "Александровський", машина з"явилася в Україні 2009 року, тут закінчували її реставрацію. Ця модель єдина в Україні. Його оцінюють близько мільйона доларів.
Червоний Citro"n 2CV 1981 року привезли на виставку ретро-автомобілів "Кава по-київськи", що проходив у неділю в Голосіївському районі Києва. На масивних передніх крилах компактного чотиридверного хетчбека прикріплені квадратні фари. Такі встановлювали на пізніших версіях 1980-1990-х років. На каркас даху автомобіля натягнутий світлий брезент, який можна скрутити у спеку. Скло передніх дверей не опускається вниз, як у більшості автомобілів, а відчиняється на зовні. Вікна задніх дверей глухі. Салон машини розрахований на 4 особи.
Коли автомобілісти під час розмови кажуть "копійка", у більшості випадків йдеться не про валюту і взагалі не про гроші, вони говорять про автомобіль ВАЗ-2101 "жигулі", який в народі охрестили "копійкою" через останні цифри в індексі моделі. Цей, ніби невеликий ззовні, доволі масовий автомобіль уже наскільки звичний нашому оку, що ми навіть у більшості випадків не звертаємо на нього увагу, особливо тоді, коли він стоїть біля новенької сучасної машини. Ми не замислюємося, чому їх так багато, як ці "старички" можуть так довго "жити", ким машина розроблена і коли? Кажемо просто "копійка" або "жигулі", що значить стареньке радянське авто.