3 лютого 1879 року вперше у світі вулицю освітлили електричним освітленням. Це сталось на вулиці Мослі в англійському місті Ньюкасл.
Вулиця Мослі, на якій розташований перший Королівський театр, з'явилися у 18 столітті. В той же час англійський фізик і хімік Джозеф Свон винайшов першу у світі лампу розжарювання. 1879 року, після багатьох невдалих публічних експериментів, винахідник публічно продемонстрував лампу перед аудиторією з понад 700 осіб у бібліотеці The Lit & Phil.
2 лютого 1960 року в Лорейні у штаті Огайо, що у США, стартувало виробництво Mercury Comet.
Нову модель будували на платформах Ford Falcon, Ford Fairlane, а згодом - на платформі Ford Maverick.
У перші два роки виробництва автомобіль не мав емблеми Mercury і його продавали як окремий автомобіль.
1 лютого 1898 року американська страхова компанія Travelers Insurance Company of Hartford вперше у світі запропонувала такий вид послуг, як страхування автотранспорту. Про це нагадала на своїй сторінці у facebook.com страхова компанія "ПЗУ Україна"
Це перше страхування автомобіля, яке відбулось за договором КАСКО. Послуга покривала ризики від пошкодження іншими автомобілями та кінними екіпажами. Поліс коштував 11 доларів 25 центів. У разі настання страхового випадку страхова компанія мала виплатити 500$.
25 січня 1952 року General Motors представила першу автоматичну систему затемнення фар - Autronic Eye.
Новітня на той час система приглушувала дальнє світло фар при наближенні зустрічного автомобіля. Для цього використали світловий фотосенсор, який встановили у вакуумну трубку. Яскравість світла відновлювалась за допомогою лампового підсилювача.
1969 Ford представив пресі свій перший спортивний седан Fastback - Capri.
Автомобіль виготовляли до 1986 року. За цей період випустили три покоління:. Capri Mk 1968 - 1973 рік, а Mk II - з 1974 по 1978 рік. В березні 1978 року з'явилося третє покоління моделі.
Capri Mk1 німецького виробництва оснащували двигунами Ford Taunus V4 об'ємом 1,3, 1,5 і 1,7 літра, в автомобілі британського виробництва - рядними чотирициліндровими двигунами Ford Kent об'ємом 1,3 і 1,6 літра. Машина у базовій комплектації розганялася до 97 км/год за 23,0 секунди. Друге покоління моделі комплектували Crossflow об'ємом 1,3-літра, а також 1,6- та 2,0-літровими силовими агрегатами від Ford Pinto.
24 січня 1860 року бельгійський інженер Етьєн Ленуар отримав патент на перший успішний двигун внутрішнього згоряння, що дало поштовх для розвитку автомобільної промисловості.
Ленуар вирішив використати суміш повітря та нафтового палива — вугільний газ або "освітлювальний газ", який використовували у вуличних ліхтарях. Однак новаторський двигун Ленуара мав недоліки - він був занадто громіздким для транспортування і легко перегрівався.
21 січня 1981 року з виробничої лінії заводу автомобільної компанії DMC в Данмері у Північній Ірландії зійшов спортивний автомобіль DeLorean DMC-12. Цю машину виробляли виключно на замовлення.
Колишній інженер General Motors, згодом головний інженер Pontiac, Chevrolet і, зрештою, глава підрозділу GM з виробництва легкових та вантажних автомобілів у Північній Америці - Джон Делоріан сказав про керівників автомобільної промисловості: "Жоден з цих хлопців не звертав увагу на моду". Засновник компанії DeLorean Motor, яку зареєстрували 24 жовтня 1975 року в Детройті, задумав створити "етичний автомобіль", який би максимально безпечним, довговічним і якісним. Здійснити мрію не могла зупинити навіть посада керівника компанії General Motors. "Навіть за 650 000 доларів на рік, якщо робота вас не задовольняє, ви займаєтеся чимось іншим", — сказав він.
21 січня 1901 року Паризький автосалон вперше відбувся у "Гран Пале".
Перший публічний показ моторизованих автомобілів, який пізніше оголосили першим автосалоном, відбувся на Міжнародній автомобільній виставці в паризькому саду Тюїльрі 1898 року. Її організував автомобільний клуб Франції ACF. 77 виробників розмістили на площі 2500 м2 269 експонатів.
20 січня 1894 року німецька компанія Hildebrand & Wolfmuller отримала патент на перший у світі серійний мотоцикл.
Ідея створення мотоцикла належить німецькому інженеру Генріху Гільдебранду.
У 1892 році винахідник доручив конструктору Алоїсу Вольфмюллеру розробити мотоцикл з бензиновим двигуном на основі моделі Daimler. Вольфмюллер, який працював на Дюркоппа в Білефельді та Карла Бенца в Мангеймі, залучив до роботи над цим проєктом ще свого друга дитинства та інженера Ганса Гайзенгофа, а також Людвіга Руба та Йогана Боймеля.
О 16:00 19 січня 1955 року в Нью-Йорку дебютував Cadillac Eldorado Brougham. Тоді прем'єру "автомобіля мрії" змогла відвідати обмежена аудиторія з 5100 осіб. Наступного дня машина стала центральною експозицією автовиставки General Motors Motorama у готелі Waldorf Astoria.
Концепт 1955 року був попередником наддорогої версії, яку випускали обмеженим тиражем 1957 і 1958 роках.
19 січня 1904 року американський винахідник Томас А. Едісон отримав патент на "Електричний автомобіль". Йому видали документ № 750,102 .
"Великий секрет позбутися проміжних печей, котлів, парових двигунів і динамо для виробництва електроенергії буде знайдено, ймовірно, протягом десяти років", - сказав Едісон в інтерв"ю 1884 року.
18 січня 1919 року англійський авіаконструктор Уолтер Оуен Бентлі заснував компанію Bentley Motors, яка спеціалізувалася на виготовленні автомобілів преміумкласу.
Перша модель компанії з'явилась 1919 року. Її комплектували чотирициліндровим двигуном потужністю 65 к. с. з чотирма клапанами і двома свічками на циліндрі. Модель представили на Лондонській автовиставці, що викликало жваву зацікавленість публіки. Попри високу вартість машини - 1050 фунтів стерлінгів, фірма відразу ж отримала замовлення на автомобіль, проте, на ринку вона з'явилася лише у 1921-му.
18 січня 1908 року на Туринському автосалоні в Італії представили перший серійний автомобіль Lancia - 12HP Alpha. Спочатку машину ідентифікували як "тип 51", але згодом назву змінили на "Альфа", що означає першу букву грецького алфавіту.
Перший прототип підготували до тестувань у лютому 1907 року, але його знищила пожежа. На будування нового автомобіля з початку інженери витратили сім місяців. Type 51 комплектували трициліндровим двигуном об'ємом 2,5 л.
17 січня 1953 року на Нью-йоркському автошоу General Motors Autorama презентували прототип Chevrolet Corvette. Легендарна модель, яку випускають досі, зійшла з конвеєра через півроку.
Найуспішніший концепт-кар розробив головний дизайнер General Motors - Харлі Ерл.
14 січня 1949 року випустили перший Plymouth Deluxe з довгою колісною базою.
Американська компанія розпочала свій срібний ювілейний рік з інвестицій. Щоб вивести на ринок свою нову лінійку 1949 року, Chrysler вклав у виробництво 90 мільйонів доларів.
Перший Special Deluxe другої серії Plymouths 1949 модельного року завершили наприкінці 1948 року, 14 січня 1949 з"явилися моделі Deluxe з довгою колісною базою, а модель Deluxe з короткою колісною базою дебютувала навесні того ж року.
За підсумками 2021 року кількість автомобілів в Україні збільшилась на 20 %. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
"В Україні - рекорд: ринок нових авто перетнув позначку 100 тисяч! У 2021 продали 103 650 легкових автівок і авторинок виріс на 20 відсотків порівняно з 2020 років", - сказав Назаренко.
12 січня 1900 року Генрі Форд створив свій перший комерційний автомобіль.
Роком раніше засновник майбутньої успішної автомобільної компанії, відмовившись від високооплачуваної роботи та вигідних кар'єрних пропозицій, звільнився з роботи, щоб повністю присвятити свій час для створення автомобілів. За підтримки кількох спонсорів, він заснував Detroit Automobile Company.
11 січня 1958 американська компанія Packard представила седан, який побудували на платформі Studebaker. Хардтоп, універсал і спортивне купе Hawk презентували на три місяці раніше.
Для моделей зі звичайними формами кузова додали новий дизайн передньої частини, яка розмежовувала стиль Packards та Studebakers. Низьку широку решітку радіатора з повітрозабірником виготовили зі скловолокна. Нижній плавник перетворився на контрастну панель, яка звужувалась по всій довжині кузова від заднього бампера до кінчика переднього крила. Щоб зробити машини нижчими, компанія їх випускала з 14-дюймовими колесами. На седан на замовлення встановлювали підсилювач керма, склопідіймачі вікон, електричне регулювання сидінь та кондиціонер.
11 січня 1955 року заснували італійську автомобільну компанію Autobianchi.
Історія компанії розпочалась 1885 року, коли на заводі в італійському містечку Абруццо сім"я Б"янкі почала виробництво велосипедів. Згодом на заводі випустили кілька автомобілів, але після Другої світової війни виробництво відновити не вдалось. Невдовзі загинув і сам засновник компанії - Едуардо Бьянка, а керівництво перейшло до його сина Джузеппе.
10 січня 2008 року на автомобільній виставці в Нью-Делі у Індії показали найдешевший у світі автомобіль - Tata Nano.
Ціна чотиримісного мініхетчбека базової комплектації стартувала від 2500 доларів або 12 тис. грн. за курсом початку 2008 року. Автомобіль шириною 1,5 метра і довжиною 3 метри оснащували двоциліндровим бензиновим двигуном об'ємом 0,6 літра, який розвивав 32 к.с. і відповідав нормам Євро-4. Силовий агрегат працював в парі з чотириступеневою коробкою передач.