Автолегенди

08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили автомобіль, який врятував компанію Ford

8 квітня 1948 року випустили перший Ford-49. Компактна, надзвичайно популярна модель витягла компанію Ford Motor з фінансової кризи. 

Кузов автомобіля виглядав сучасно й повністю відповідав модним віянням 1940-х років. Дизайн автомобіля спроектував дизайнер-самоучка Річарда Калеала, який працював позаштатним  співробітником іншого дизайнера -  Джорджа Уокера, що отримав контракт на розробку моделі Ford 1949 року.  Перший зразок дизайну Річарда Калеала разом з друзями виліпив з глини і обпік в домашній печі. Після успіху моделі на ринку Келел працював у компанії Ford s Chrysler.

Читати далі →

08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - вперше представили публіці Plymouth Beleverde Turbine

7 квітня 1955 року корпорація Chrysler була готова продемонструвати світові свою технологію газотурбінного двигуна. Автомобіль Plymouth Beleverde Turbine презентували у готелі Waldorf-Astoria в Нью-Йорку. 

Розміри турбіни вражали: довжина - 81 см, ширина - 83 см,  висота - 71 см. Зі стандартною трансмісією, лише задньою і високими передачами агрегат важив приблизно на 200 кг менше, ніж сам 6-ти літровий двигун від Plymouth. 

Читати далі →

08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували "Мишеня" - найменше серійне авто

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували "Мишеня" - найменше серійне авто

7 квітня 1936 року італійський автовиробник представ найменший у світі автомобіль свого часу - Fiat Topolino.

Читати далі →

07.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: почали виробляти серійне авто із 16-циліндровим двигуном

7 квітня 1931 року американська компанія Marmon випустила нову модель автомобіля - Sixteen.
 
З інженерної точки зору він був неперевершеним - якість збірки довершував естетичний дизайн . 

Основним досягненням фірми став 16-ти циліндровий двигун з об'ємом у 8 л. З потужністю 200 кінських сил цей автомобіль міг розігнатись до 165 км/год.

Читати далі →

06.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зробили перше серійне авто зі стартером

Цього дня 1912 року компанія General Motors випустила перший автомобіль з електричним стартером і електричними фарами.

30-та модель Сadillac сталапершим автомобілем,  оснащеним не лише електричним стартером, а й унікальною електричною системою, яка заводила машину, виробляла електрику під час роботи мотора, виробляла іскру для запалювання та освітлювала дорогу.  Розробником електричного стартера став Чарльз Каттерінг, однак він не був його винахідником, а лише зробив придатним для роботи. 

Читати далі →

11.03.2021

Цього дня компанія Peugeot випустила перший автомобіль для продажу

11 березня 1890 року інженер Peugeot Луї Рігуло збирає перші два автомобілі компанії Peugeot Type-2 Усього виготовили 4 машини цієї моделі. 

Екіпаж важив півтонни, а зовні походив на невелику карету. Двоциліндровий чотиритактний двигун внутрішнього згоряння розміщувався в задній частині автомобіля. Циліндри мали робочий об"єм у 0,563 літри, а потужність була в 1 кінську силу. Максимальна швидкість Peugeot Type-2 - 20 км/год. 

Читати далі →

15.02.2021

Цього дня почали випускати перші серійні авто з дизелями

15 лютого 1936 року почали виробляти перший серійний легковик із дизельним двигуном.

Новітній на той час силовий агрегат почали встановлювати у німецький Мercedes-Benz 260. У індексі моделі із дизелем з'явилося позначення D.

Перший серійний двигун на дизпаливі для легковика був 2-літровим, видавав потужність 45 кінських сил. Модель оснащена ним коштувала на 2 тисячі марок дорожче за таку саму із бензиновим мотором - 6,8 тис. марок.

Читати далі →

07.10.2020

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - почали випуск перших масових автомобілів у світі

7 жовтня 1913 року почали випуск першого в світі масового автомобіля Ford T. Це відбулося на заводі підприємця й інженера Генрі Форда у Детройті в США.

Особливістю моделі є те, що вона стала першою, яку робили на конвеєрі. Вона була спроектована таким чином, аби її можна було швидко складати й монтаж вузлів не вимагав високої компетенції у працівників заводу. При складанні машини використовували автоматизовані лінії. 
Процес виробництва двигуна машини поділили на 84 операції, що виконували 84 робітники. Час збирання силового агрегату скоротився на 40 хв. 1914 року термін виготовлення шасі скоротився з 12 год. до 2. На заводі Ford Motor Company існувала певна особливість видачі заробітної плати. Інженери конвеєрної лінії отримували погодинну зарплату тоді, коли конвеєр працював справно. Якщо конвеєр виходив з ладу і потребував ремонту, то лічильник зарплати зупинявся.
На вартість Ford T вплинули успіхи в модернізації конвеєрного збирання. З початку виробництва 1908 року автомобіль коштував $825, а з 1924 року дводверку з відкидним верхом можна було купити за $265. Інші авто в цей період коштували не менше $1 тис.
Автомобіль, який "посадив Америку на колеса", також відомий як "Жерстяна Ліззі", за популярним ім'ям бігових коней того часу.
 

"Наші клієнти можуть вибрати автівку будь-якої моделі і кольору, за умови, що це буде чорний Ford T", - казав Генрі Форд. Тому спочатку Ford T фарбували лише у чорний колір. Згодом палітру кольорів розширили та запропонували найрізноманітніші кузовні версії.

Читати далі →

10.04.2020

Автомобілі, що змінили світ - найбільш культові моделі в історії

Кожен автомобіль відображає ту чи іншу епоху. Пропонуємо у матеріалі моделі, які стали сомволом свого часу й відіграли значну роль в світовому автомобілебудуванні.

Ford T

Роки випуску: 1908-1927

Країна виробництва: США

Ford T – перший масовий автомобіль у світі. Із 1908 по 1927 роки виготовили понад 15 мільйонів цих машин. Добитися такого результату допомогла розробка першого у світі автомобільного конвеєру. Крім того, це дозволило здешевити модель до усього 260 доларів. На фестивалі Old Car Land представлена модель 1923 року.

Читати далі →

12.02.2019

РАФ повертається - з'явились ескізи нового мікроавтобуса

Ризька автобусна фабрика опублікувала перші ескізи нового мікроавтобуса. Компанія уже визначила концепцію нової моделі і почала роботу над нею в США  та інших країнах.

Над дизайном автомобіля працюють фахівці з багатьох країн. Серед них  доктор мистецтвознавства Санкт-Петербурзької державної художньо-промислової академії Світлана Мірзоян і кандидат мистецтвознавства Дмитро Азрікан. Поки що  остаточний зовнішній вигляд нової моделі не визначили. Про це повідомив генеральний директор Rigas Autobusu Fabrika Кирило Шумейко.

Читати далі →

18.10.2018

Така знімалася в "Джентельменах удачі" - у Київ привезли унікальну вантажівку

Єдиний відреставрований "УралЗіС" брав участь у найбільшому технічному фестивалі України OldCarLand, який проходив на ВДНГ у вересні.

Ця вантажівка дуже рідкісна в Україні. У робочому стані їх не більше кількох. Відреставрована - єдина.

"УралЗіС" виготовляли за Уралом, у місті Міас. Під час Другої Світової війни туди евакуювали частину потужностей заводу ЗіС із Москви - аби у разі наступу німців на радянську столицю можна було далі виробляти машини для військових потреб. Взимку 1941 року прямо з "коліс", під відкритим небом йшов монтаж устаткування. Стіни зводили під час повної роботи заводу. В березні 1942 року почав працювати перший готовий цех нового підприємства.

Читати далі →

12.10.2018

Його називали "вухатим" - "Запорожцю" ЗАЗ-966 виповнилося 52 роки

12 жовтня 1966 року з конвеєра заводу "Комунар" зійшли перші моделі ЗАЗ-966. Легендарний радянський автомобіль святкує 52 річницю.

Робота над створенням моделі почалася ще 1960 року, одночасно з серійним  виробництвом її попередника - ЗАЗ-965. В кінці 1961 завод виробив перший дослідний зразок, який презентували на ВДНГ.  Серійне виробництво автомобіля почалося з 1966 року. Випускали машину до 1972 року.

Читати далі →

05.04.2018

Цього дня почали робити найкомфортніший радянський всюдихід

Сьогодні, 5 квітня, 1977-го почали серійно виробляти автомобіль "Нива". Позашляховик малого класу зійшов із конвеєра на Волжському автомобільному заводі. За 41 рік випустили більше 2 млн авто.

Роботу над автомобілем почали у 1970-му. Тоді голова Ради міністрів СРСР Олексій Косигін поставив завдання зробити машину "для села". Спочатку конструктори хотіли збільшити кліренс "Жигулів", але після деяких напрацювань вирішили зробити принципово інший автомобіль.

Читати далі →

08.12.2017

Він мав пластиковий кузов і передній привід - 60 років тому почали випускати Trabant

 

У цей день 60 років тому в місті Цвікау Східної Німеччини почали випускати малолітражку Trabant. За більш, ніж 30 років виробництва зробили понад 3 млн. машин цієї марки. Trabant в перекладі з німецької - це супутник. Автомобіль так назвали в честь першого запущеного радянського супутника у листопаді 1957 року. Ця машина стала символом цілої епохи для німців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 маловідомих фактів про Москвич

У автомобіля був легкий кузов із дуропласта, що нагадував скловолокно. Цей матеріал робили із відходів бавовняного виробництва. Він не боявся корозії й був міцним.

Читати далі →

28.01.2017

Яким був перший у світі штраф за перевищення швидкості

Перший в історії штраф за перевищення швидкості виписали 121 рік тому - 28 січня 1896 року. Це сталось у Лондоні. Уолтер Арнольд розігнався до 13 км /год у місці, де дозволена швидкість була 3,2 км/год.

Поліцейський переслідував авто порушника на велосипеді. У результаті водій отримав штраф на один шилінг (1/20 фунта стерлінгів).

Читати далі →

24.08.2016

5 українських автомобілів, які розробили за 25 років незалежності

За часи незалежності в Україні створили кілька концептів авто. У серії жоден із них поки що не пішов - розробки залишились експериментальними.

Gazeta.ua пропонує 5 найцікавіших концепт-карів, які створили протягом 25 років.

ЗАЗ "Снага"

Читати далі →

27.07.2016

26 років тому з конвеєра зійшов останній Citroen 2CV

26 років тому (27 липня) з конвеєра зійшов останній автомобіль Citroen 2CV. Ця машина може позмагатися за звання народної попри невеликий тираж.

Це не багато, якщо порівняти із Toyota Corolla (понад 40 млн. авто) VW Beatle, яких випустили більше 20 млн. машин.

Citroen 2CV - став народним у Франції, де його виробляли. У перші роки черга на купівлю машин розтягнулась на 5 років.

Читати далі →

19.04.2016

6 маловідомих фактів про перші "Жигулі"

19 квітня 1970 року з конвеєра Волзького автозаводу зійшли перші "Жигулі".

Автомобіль ВАЗ 2101 створили на базі Fiat 124. Модифікацій провели мало. Основною інновації став верхньоклапанний двигун. Тож це залишився той же Fiat, але з іншим логотипом, двигуном, трохи зміненою ходовою частиною та іншою країною-виробником.

Читати далі →

15.03.2016

5 маловідомих фактів про Москвич

20 років тому постало питання про банкрутство колишнього заводу "АЗЛК", який випускав автомобілі "Москвич". Свого часу в рік з його конвеєра сходило 200 тисяч машин. Крах підприємства пов'язують із генеральним директором Рубеном Асатряном, професором факультета інженерного бізнесу і менеджменту московського університету ім.Баутмана. Пропонуємо добірку із семи маловідомих і цікавих фактів про марку "Москвич".

Читати далі →

02.08.2014

Rolls-Royce 1929 року випуску привезли у Київ

Англійський автомобіль Rolls-Royce Phantom II  1929 року випуску показали  на столичній вул. Освіти, 3. Там на вихідних проводили фестиваль ретроавтомобілів "Old Car Fest".

Rolls-Royce привезли із Запоріжжя члени клубу "Александровський",  машина з"явилася в Україні 2009 року, тут закінчували її реставрацію. Ця модель єдина в Україні. Його оцінюють близько мільйона доларів.

Читати далі →