Події

12.12.2021

Як підробляють велосипеди ХВЗ - показали головні відмінності від оригіналу

Всі дорожні моделі Харківського велосипедного заводу нещодавно показали на youtube-каналі Oleg AC. Транспортні засоби є приватною власністю українського колекціонера. (ВІДЕО)

Багато моделей - це єдині збережені екземпляри. Більшість із них відшукали та реставрували. У колекції є довоєнні і післявоєнні моделі, мотовелосипеди та  велосипеди часу незалежної України. 

Читати далі →

10.12.2021

Як підготувати авто до морозів - 4 поради

 

"Автопогляд" пропонує 4 поради у підготовці авто до холодів. 

  1. Змініть омивну рідину скла на зимову

    За мінусової температури літній омивач замерзає і може пошкодити бачок чи компресор. Щоб цього не сталося, заливають зимовий омивач. Бажано обирати рідину, розраховану на температуру понад 20 градусів морозу. Щойно залитою рідиною бажено кілька разів промити скло і фари, щоб рідина заповнила усі патрубки.

    Читати далі →

25.11.2021

В Україні стартували продажі нового елекросовера Mercedes-EQB

Новий електричний позашляховик Mercedes-EQB вийшов на ринок України. Цю інформацю оприлюднили на сайті компанія "АвтоКапітал", яка є генеральним представником Mercedes-Benz в Україні.
Не дивлячись на складний стан із напівпровідниками у всіх автовиробників, наші прогнози, тим не менш, оптимістичні. За інформацією на сьогодні, перші EQB очікуємо вже на початку 2 кварталу 2022.
 
Електричний кросовер EQB став другим компактним, повністю електричним автомобілем бренду Mercedes-EQ. Автомобіль продають у двох повнопривідних версіях EQB 300 4MATIC потужністю 228 к.с. та EQB 350 4MATIC потужністю 292 к.с. Запас ходу моделі за циклом WLTP, не залежно від потужності, складає 419 км. Компанія планує випуск інших версій позашляховика із збільшеним запасом ходу, а також передньопривідну модифікацію.
 
Електрична мобільність сімейного формату
Стандартна комплектація EQB передбачає п'ять посадочних місць. Третій ряд сидінь, що включає два додаткові місця, опційний. До систем безпеки входять висувні підголівники, ремені безпеки з натягувачами та обмежувачами натягу на всіх зовнішніх сидіннях, а також бокові подушки безпеки, які також захищають пасажирів третього ряду. У салоні авто можна встановити пять дитячих автокрісел. Щоб збільшити об'єм багажного відсіку, сидіння третього ряду можна скласти врівень із підлогою.
 
Компактний зовні, просторий всередині
Версія EQB стала чудовим доповненням успішного сімейства компактних автомобілів Mercedes і тісно пов'язана з двома моделями – EQA, з якою у них спільна технологія приводу, та компактним позашляховиком GLB. EQB відрізняється значною місткістю завдяки довгій колісній базі моделі GLB (2829 мм). Об'єм багажного відсіку охопляє 495-1710 л або  465- 1620 л для п'яти- та семимісної версії відповідно. У стандартній комплектації нахил спинок сидінь другого ряду регулюється з можливістю фіксації в декількох положеннях, як опція доступні сидіння із регулюванням по довжині в межах 140 мм.
 
Естетика електричного дизайну, що випромінює характер
EQB інтерпретує прогресивну розкіш Mercedes-EQ у стильній та своєрідній манері. Автомобіль отримав характерну для Mercedes-EQ чорну решітку радіатора з зіркою в центрі. Ще однією відмінністю дизайну автомобілів Mercedes-EQ з повністю електричним приводом є суцільна світлова смуга у передній і задній частинах. Горизонтальна оптоволоконна смуга з'єднує денні ходові вогні світлодіодних фар, забезпечуючи високий рівень упізнаваності як вдень, так і вночі. Широка колісна база підкреслює потужний характер EQB і забезпечує впевненість на дорозі. Ексклюзивними для цієї моделі є дво- або триколірні легкосплавні колісні диски діаметром до 20 дюймів, деякі варіанти із вставками синього кольору або кольору рожевого золота.
Світлодіодні задні фари бездоганно поєднуються із суцільною світлодіодною смугою клиноподібної форми. Візуально цей елемент підкреслює ширину EQB ззаду. Крім того, номерний знак знаходиться на бампері, що дозволило надати кришці багажного відсіку привабливу скульптурну форму. Рейлінги із текстурованою поверхнею підкреслюють високий рівень практичності нового EQB.
Велика передня панель має заглиблення у зоні водія та переднього пасажира. Перед водієм розташований широкоекранний дисплей панелі управління – керування та відображення забезпечується за допомогою системи MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Стильний характер салону підкреслюють трубчасті елементи з оздобленням під алюміній. Вони використовуються у дверних ручках, на центральній консолі та на панелі приладів з боку пасажира.
В залежності від дизайну та комплектації ефектна накладка з підсвічуванням та декоративні елементи кольору рожевого золота, якими прикрашені дефлектори системи вентиляції, сидіння та ключ від автомобіля, підкреслюють електричний характер салону EQB. Колірне оформлення приладів із характерною для електромобіля індикацією поєднується з декоративними елементами кольору рожевого золота та синього кольору.
 
Навігація з Electric Intelligence
Система Electric Intelligence, яка входить у стандартну комплектацію новинки, розраховує найшвидший маршрут до пункту призначення з урахуванням максимальної потужності заряджання та тривалості можливих зупинок для заряджання. Крім того,  навігація забезпечує оптимальну температуру високовольтної батареї перед запланованою зупинкою для підзарядки.
 
Надсучасна технологія заряду батареї
Як удома, так і на загальнодоступних зарядних станціях EQB можна зручно заряджати змінним струмом з потужністю до 11 кВт, використовуючи бортовий зарядний пристрій. Час до повної зарядки залежить від доступної інфраструктури та особливостей обладнання автомобіля. Заряджання від зарядної станції Mercedes-Benz Wallbox відбувається значно швидше ніж від побутової розетки.
Залежно від рівня заряду (SoC) та температури високовольтної батареї від відповідної зарядної станції EQB може заряджатися з потужністю до 100 кВт. При цьому тривалість зарядки від 10% до 80% SoC становить лише трохи більше 30 хвилин. А лише за 15 хвилин рівень енергії поповнюється до рівня, достатнього для подолання додаткових 150 км (згідно WLTP). Для заряджання змінним та постійним струмом у моделі EQB для ринку Європи та США у стандартній комплектації передбачено роз'єм CCS (Combined Charging System, комбінована система заряджання), розташований у боковій панелі справа.
 
Високий рівень безпеки
Модель EQB обладнана інтелектуальними системами допомоги під час водіння. У стандартну комплектацію входять активна система утримання смуги руху Active Lane Keeping Assist та активна система екстреного гальмування Active Brake Assist. Остання здатна у багатьох критичних ситуаціях запобігти зіткненню чи пом'якшити його наслідки за рахунок автономного гальмування. Крім того, на типових для руху в місті швидкостях система може гальмувати перед нерухомими автомобілями та пішоходами, що перетинають проїжджу частину. Перелік удосконалених функцій пакета допоміжних систем включає, наприклад, функцію маневрування в поворотах, функцію попередження при виході, яка сповіщає водія про велосипедистів або пішоходів, що наближаються, а також попередження при виявленні пішоходів поряд з пішохідними переходами.
 
Двигун та привід
На передній осі використовується асинхронний двигун. Електричний двигун, трансмісія з фіксованим передатним числом та диференціалом, система охолодження та електроніка утворюють надзвичайно компактний модуль з високим ступенем інтеграції – електричний силовий агрегат eATS. У моделях EQB 300 4MATIC та EQB 350 4MATIC на задній осі встановлені модулі eATS з новим синхронним електродвигуном із постійними магнітами. До переваг такої конструкції належать висока питома потужність, а також висока та стабільна продуктивність.
У версіях 4MATIC інтелектуальний розподіл потужності між передньою та задньою осями регулюється із частотою 100 разів на секунду з урахуванням умов руху. Філософія Mercedes-EQ полягає в оптимізації енергоспоживання за рахунок використання переважно заднього електродвигуна, причому в режимі часткового навантаження асинхронний електродвигун на передній осі генерує лише мінімальні втрати на тертя. У режимі холостого ходу або під час гальмування електродвигуни стають генераторами: їхнє механічне обертання перетворюється на електричну енергію, яка використовується для заряджання високовольтної акумуляторної батареї (процес рекуперації).
 
Акумуляторна батарея
Модель EQB обладнана літій-іонною акумуляторною батареєю з високою питомою енергоємністю. Максимальна напруга батареї дорівнює 420 В, а при номінальній ємності близько 190 А·год корисна ємність становить 66,5 кВт год.
Батарея складається з п'яти блоків та розташована під салоном у центральній частині автомобіля. Алюмінієвий корпус і конструкція кузова автомобіля захищають цей компонент від пошкодждень. Корпус батареї є частиною конструкції автомобіля і, як наслідок, займає важливе місце у концепції захисту під час зіткнень.
Акумуляторна батарея є складовою інтелектуальної системи терморегулювання моделі EQB. Для постійної підтримки температури в оптимальному діапазоні батарея може охолоджуватися або підігріватися за допомогою рідинного теплообмінника у вигляді пластини, що знаходиться під батареєю.
Якщо активовано навігацію з Electric Intelligence, батарея може підігріватися або охолоджуватися під час руху, щоб забезпечити оптимальну температуру на момент підключення до швидкої зарядної станції. В іншому випадку, якщо на момент прибуття до швидкої зарядної станції батарея буде холодною, для її підігріву на початковому етапі буде використана значна кількість енергії, що споживається в процесі зарядки. Кінцева мета полягає в оптимізації часу заряджання, а це важливо для значного скорочення тривалості зупинки для заряджання.
 
Початкова ціна версій EQB 300 4MATIC та EQB 350 4MATIC складає 1 млн 377 тис.грн. та 1 млн 442 тис.грн. відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краще пізно, ніж ніколи - Subaru офіційно представила свій перший електромобіль

Читати далі →

24.11.2021

В Україні знову випускатимуть мотоцили легендарної марки

Українська компанія Delfast, яка спеціалізується на виробництві електробайків, має намір відродити культовий бренд "Дніпро" в електричній версії. Цю інформацію нещодавно оприлюднили на офіційному сайті виробника.

Відомо, що 2021 року Delfast придбала повні права на торговельну марку "Дніпро". Виробник не назвав дату виходу та ціну електричного мотоцикла, але розкрив його технічні характеристики. Електричний "Дніпро" вагою 170 кг зможе розігнатись до 165 км\год. Його комплектуватимуть акумуляторною батареєю місткістю 7,2 кВтг.

Читати далі →

22.11.2021

Батареї для електромобілів вироблятимуть із вторсировини

12 листопада у Стокгольмі шведська компанія Northvolt AB презентувала альтернативу звичним літій-іонним батареям. Розробкою зацікавились світові автовиробники - BMW, Volvo, Polestar і Scania. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

Новітня технологія дозволяє добувати з відпрацьованих акумуляторів нікель, марганець, кобальт, а також -  мідь, алюміній і пластмасу. У компанії сподіваються, що розробка, яка може відновити до 95% металів і повернути їм первісну чистоту, налагодить замкнутий цикл із випуску батареї для електрокарів.

Читати далі →

22.11.2021

Новий виклик - Сергій Малик збирається на ралі Дакар

1 січня у Саудівській Аравії на 44-й ралі-рейді "Дакар" вперше стартує команда з України. Екіпаж у складі пілота Сергія Малика, штурмана Любомира Шумакова та механіка Сергія Матвієнка виступатиме на вантажівці Renault Kerax D-50. Про це інформує сайт thepage.

Повнопривідна вантажівка 1998 року оснащена 10,8-літровим турбодизелем. Раніше авто належало французькій команді Schlesser Aventures, а зараз - STA Competition. Українці здійснять заїзд скороченим маршрутом у класі Dakar Classic, до якої допущені авто, випущені до 2000 року.

Читати далі →

18.11.2021

Машини швидкої допомоги отримають спецномери - МВС

18 листопада Міністерство внутрішніх справ ініціювало запровадження спеціальних державних номерних знаків для автомобілів швидкої медичної допомоги. Про це заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький на своїй сторінці у facebook.

"Також вже ініційовано зміни до наказу МВС 02.03.2021 № 166 щодо запровадження державних номерних знаків спеціально для карет швидкої допомоги", - заявив Білошицький. 

Читати далі →

18.11.2021

Достатньо 2 години для повного заряду батареї - в Україні дебютувала електрична вантажівка JAC

У Києві на виставці "Автодорекспо-2021", яка відбулась 10-12 листопада, дебютувала електрична вантажівка JAC N55 EV. Публіці показали шасі моделі.

Новий JAC N55 EV - це електрична версія дизельної вантажівки N56, яку продають в Україні. Новий вантажний автомобіль має 5,8 м довжини і важить 5,5 тонни. 

Читати далі →

17.11.2021

Автомобіль 2022 року: Європейська організація назвала фіналістів

15 листопада організатори щорічної премії "The Car of the Year" опублікували на офіційному сайті список 39 претендів, які змагатимуться за титул "Автомобіль 2022 року". 

До кінця цього місяця відберуть сім кращих нових автомобілів різних категорій, які будуть претендентами на головну перемогу. Цьогорічного переможця оголосять 16 лютого 2022 року у Женеві.

Читати далі →

16.11.2021

Краще пізно, ніж ніколи - Subaru офіційно представила свій перший електромобіль


Нещодавно відбулась онлайн-прем"єра нового електричного кросовера Subaru Solterra. Фізично модель презентують наступного тижня під час автосалону Лос-Анджелесі.

Читати далі →

15.11.2021

На дорогах України перевірятимуть технічний стан автомобілів

З 12 листопада патрульні поліцейські контролюватимуть відповідність технічного стану транспортних засобів з допомогою спеціалізованих автомобілів -  мобільних діагностичних станцій просто на дорозі. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на сторінці Facebook. 

Читати далі →

12.11.2021

Оновлений сервіс Штрафи UA відображатиме ваші і чужі порушення ПДР на карті

Штрафи UA проаналізували дані з нових камер автоматичної фіксації. Невдовзі у сервіса з'явиться функція, що дозволить бачити небезпечні ділянки та покращувати свій стиль водіння

Сервіс Штрафи UA розробив нову функцію для водіїв, яка допомагає оперативно відстежувати порушення, зафіксовані камерами. Мобільний додаток вже дає змогу контролювати та погашати штрафи ПДР.  Також невдовзі водії зможуть бачити у своєму застосунку мапу міста з розташуванням камер та статистикою зафіксованих ними порушень – особистою та загальною. Це дасть можливість обирати найбільш безпечний маршрут та змінювати стиль водіння на небезпечних ділянках міста. В Україні рішення стане доступним для приватних власників транспортних засобів та компаній з автопарком на початку 2022 року.

Читати далі →

11.11.2021

Відтепер водійське посвідчення можна отримати поштою

З 5 листопада українці можуть отримати водійське посвідчення у будь-якому відділенні "Укрпошти". Для цього необхідно замовити доставку  в Електронному кабінеті водія. Інформацію оприлюднили на сайті сайті національного поштового оператора. 

В "Укрпошті" розповіли, що її система інтегрована з Електронним кабінетом водія. Відсьогодні, щоб отримати пластикового документ,  не потрібно відвідувати сервісний центр МВС. Оплата доставки включена у вартість сервісу.

Читати далі →

08.11.2021

Перевзуваємо зимові шини: на що звернути увагу - поради від експерта

Як тільки температура повітря стає нижчою 7 градусів тепла рекомендують переходити із літніх шин на зимові. Літня гума твердне. Через це збільшується гальмівний шлях автомобіля й більшає випадків пробуксовування на слизькій поверхні. 

До вибору шин варто підходити зважено. Враховувати, наскільки часто їздите і де. Правильно розраховувати доцільність покупки гуми певного рівня для свого авто і потреб, - говорить Юрій Музичко, власник магазинів на авторинку "Зелене коло" у Львові. Він радить, як правильно обрати зимову гуму.

Читати далі →

01.11.2021

Новий бюджетний кросовер Toyota споживає 3,6 л на 100 км

Сьогодні у Японії презентували новий Daihatsu Rock/Toyota Raize з силовою установкою e-Smart Hybrid. 

Компактний кросовер оснащений модернізованим 1,2-літровим бензиновим турбомотором WA-VE та електродвигуном потужністю 106 к.с. У компанії заявили, шо надекономічний кросовер витрачає лише 3,6 л на 100 км у змішаному циклі та матиме лише передній привід. 

Читати далі →

30.10.2021

Куди поїхати на день автомобіліста?

День автомобіліста і дорожника відзначають в Україні щороку в останню неділю жовтня. Традиційно цей день вважають своїм святом не лише професійні водії, а й автолюбителі. 

Цього року оргкомітет найбільшого технічного фестивалю OldCarLand та клуб технічної класики Old Car Service запрошують всіх власників класичних автомобілів відсвяткувати День автомобіліста та закрити автомобільний сезон разом. Зустріч відбудеться 31 жовтня об 11:00 біля пам"ятника Засновникам Києва на набережній Дніпра в Наводницькому парку столиці.

Читати далі →

30.10.2021

У Запорізькому музеї "Фаетон"відкрили новий зал з унікальними експонатами

28 жовтня у запорізькому музеї ретротехніки "Фаетон" на вулиці Виборзькій, 8, відкрили новий зал військової, сільгосп та важкої техніки.

Експозицію розмістили в окремій новій будівлі площею 4 тис. кв.м. На створення виставки і будівництво приміщення, як повідомили в музеї, витратили два з половиною роки. 

Читати далі →

25.10.2021

Відбувся фінал особисто-командного Кубка України з мотокросу

 

Нещодавно на мототрасі Спортивно-технічного клубу "Сона" в Бучі на Київщині відбулись вирішальні змагання особисто-командного Кубка України з мотокросу 2021 року. 

Майже двісті спортсменів з різних куточків країни взяли участь в перегонах у класах 50, 60, 85 куб.см, MX1/MX2, SC, Хобі MX2 та Хобі MX1, Ветеран, Квадро-діти, Жінки.

Читати далі →

25.10.2021

Українцям безоплатно віддають 6 машин

Міністерство юстиції України разом із Державною виконавчою службою та ДП "СЕТАМ" повідомили про безоплатну передачу шести автомобілів. Про це йдеться на офіційному сайті СЕТАМ.

Читати далі →

21.10.2021

KIA анонсував новий Sportage

Нещодавно корейська автомобільна марка Kia анонсувала вихід спеціальної версії кросовера Sportage 2023 року, яка дебютує на американському ринку 27 жовтня. Про це інформує сайт Carscoops.

Новий автомобіль став спортивнішим на вигляд та запозичив двері багажника від електричного EV6. Тепер передній бампер прикрашає широка решітка радіатора, а денні ходові вогні отримали форму бумеранга. 

Читати далі →