28.01.2015

Як поводитися у перші 5 хвилин після аварії

 

Від поведінки водія у перші хвилини після аварії залежить, яку відповідальність на нього покладуть правоохоронці й наскільки швидко вдасться врятувати життя пасажирів чи інших учасників руху, вважає автоюрист Богдан Глядик. Він розповідає, як поводитися після ДТП.

 "Спочатку треба зробити два глибоких видихи, заспокоїтись і подивитися, чи постраждав хтось. Якщо є поранені, треба одразу викликати швидку допомогу,  поставити знак аварійної зупинки й зателефонувати в ДАІ. Якщо машина застрахована КАСКО, варто викликати ще й аварійного комісара своєї страхової компанії, - розповідає Богдан Глядик.  – Також бажано знайти кількох свідків на вулиці, взяти їхні номери телефонів".

Коли приїдуть співробітники ДАІ, складуть схему ДТП, візьмуть свідчення в учасників аварії та свідків.

"Водії мають поставити підписи під схемою аварії. Якщо схема не відповідає дійсності, свій підпис ставити не потрібно. Варто пам"ятати, що інспектор ДАІ лише фіксує дорожньо-транспортну пригоду й забирає посвідчення водія у винуватця. Основне рішення приймає суд. Тому підстав для хвилювання, спілкуючись із міліціонерами, немає. Якщо ви винуватець аварії й визнаєте свою провину, інспектор це фіксує й до вас застосують у суді пом"якшувальні обставини".

Якщо завдані збитки автомобіля невинного водія менші за 25 тис. грн., міліцію можна не викликати.

"Достатньо накреслити схему ДТП на бланку, що йде разом із автоцивілкою й передати його страховій компанії".

Власники кредитних машин повинні викликати міліцію за будь-яких збитків. Це передбачає більшість договорів між позичальником та банком.

 

Володимир Мукан