01.04.2015

Як зібратися у подорож за кордон

До поїздки за кордон на автомобілі слід ретельно підготуватися. В першу чергу, потрібно приклеїти наліпку "UA" овальної форми у правому нижньому кутку заднього скла, а також замовити авторизований переклад прав.

"Його можуть зробити в ДАІ, міжнародних організаціях під егідою ООН і міжнародною асоціацією водіїв", - розповідає "Автопогляд" Вадим Карнаухов, водій-професіонал, віце-президент Міжнародної федерації захисту прав водіїв 

Офіційний переклад дійсний більше ніж у 200 країнах.
"Завдяки ньому ви підтверджуєте іноземним правоохоронцям своє право на водіння автомобілем чи іншим транспортом, залежно від категорії в посвідчення", - каже фахівець.
Без авторизованого перекладу місцеві правоохоронці розцінюють водіння як порушення правил дорожнього руху.

"Звісно, у нас вже почали видавати посвідчення міжнародного зразка, але їх поки дуже мало. Тому більшості водіїв необхідно замовляти авторизований переклад. Адже нерідко буває, що країнець потрапляє в аварію за кордоном і його ще й штрафують за те, що він немає права керувати транспортним засобом".
Також слід ознайомитися із правилами дорожнього руху у тій країні, в яку їдете.
"Наприклад в більшості європейських країнах обов"язковим є світловідбивний жилет салатового кольору. Його вдягають під час заміни колеса чи якоїсь іншої аварійної ситуації. Автомобілі із дітьми повинні бути обладнані дитячими кріслами. 

Автопогляд