24.01.2022

Головні причини ДТП та найбільша виплата 2021 року – цікава статистика про страхування автомобілів

Протягом минулого року найчастіше страхові випадки траплялися із автомобілями білого, сірого та чорного кольорів. Про це йдеться у статистиці за 2021 рік страхової компанії "ПЗУ Україна".

Спеціалісти проаналізували, що найрідше збитки були із автівками бежевого, жовтого та зеленого кольорів.

Найбільш поширеною причиною звернень від автомобілістів-клієнтів "ПЗУ Україна" є ДТП. Це 66,3% від усіх страхових випадків за договорами КАСКО. Аварії ставалися переважно через порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості, недотримання дистанції і порушення правил проїзду перехресть.

Серед інших причин звернень – протиправні дії третіх осіб (6,71%). До них входять  хуліганство, зумисне псування машин тощо. Таких ситуацій найбільше траплялося у Києві та великих містах. Пошкодження транспортних засобів унаслідок стихії (0,5%) – на третьому місці за кількістю страхових випадків. Чимало таких було в Одесі після сильних злив влітку торік. Один збиток через погоду стався в Італії - вантажівку клієнта "ПЗУ Україна" побило сильним градом під час пересування міжміською трасою.

У розрізі регіонів найбільше звернень було за рік у Київській, Львівській, Харківській та Одеській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не проґавити штраф за порушення Правил дорожнього руху - поради експерта

Серед всіх 11 викрадень за рік 2 трапилося в Києві, 2 - в Одесі й одне за кордоном – у столиці Польщі Варшаві. Решта – у Київській, Полтавській, Чернівецькій, Чернігівській, Житомирській і Дніпропетровській областях.

Із автомобільних марок за кількістю страхових випадків у лідерах є зазвичай найбільш популярні бренди. На першому місці – Renault, на другому  – Toyota, на третьому  –  Volkswagen. Якщо перші дві марки протягом року були незмінними, то третє місце час від часу обіймала Skoda. Наприклад, це спостерігалося у статистиці грудня.

Якщо поглянути на статистику брендів за кількістю страхових випадків з іншого боку, враховуючи також масові моделі, то найменше звернень було від власників Infiniti, Jeep, Fiat, Honda, Opel.

Минулого року найбільша виплата компанії за договорами КАСКО здійснена у розмірі 2,85 млн. грн -  за пошкоджену внаслідок ДТП вантажівку MAN.

Загалом за 2021 рік по договорами КАСКО компанія "ПЗУ Україна" виплатила 190,5 млн.грн.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Автопогляд