01.05.2016

Як діяти, коли у вас викрали номер

У столиці знову почали викрадати автомобільні номери. Так, в одному з дворів Печерського району викрали номерні знаки з десяти машин.

Викраденням автомобільних номерів займаються, щоб повернути їх власнику за винагороду або, щоб використати номерні знаки на викрадених авто.

При крадіжці номер знаків потрібно звернутися до правоохоронців. Після цього можна спробувати пошукати знаки поблизу автомобіля.

"У першу чергу, потрібно звернутися до правоохоронців та отримати всі документи, які підтверджують крадіжку. Якщо не вдалось знайти номи, доведеться їх змінити. Це можливо, якщо перереєструвати автомобіль. Можна й виготовити дублікат у сертифікованих структурах. Проте номери можуть викрасти, щоб використати їх при розбоях чи інших кримінальних правопорушеннях. Якщо на автомобілі немає записки із вимогою заплатити, щоб повернули знаки - потрібно також звернутися у поліцію, а номерні знаки замінити. Тобто перереєструвати автомобіль", - розповів  Богдан Глядик, автоюрист.

Читайте також Як поводитися у перші 5 хвилин після аварії

Номерні знаки варто пошуки поблизу автомобіля. Злочинці залишають записки на лобову склі, де вказують номер мобільного телефону. Після поповнення рахунку цього номера, обіцяють сказати де сховані номерні знаки. Зазвичай їх ховають у підвіконнях фасадів будинків, у кущах та під'їздах.

"Минулого року з мого автомобіля викрали номерні знаки. На лобовому склі залишили записку з номером. Написали, щоб я поповнив рахунок на 200 гривень, після цього скажуть де лежать номери. Проте, я викликав міліцію. Поки чекав, з товаришем вирішили пошукати номери біля машини. Знайшли у підвіконні будинку, за 50 метрів від машини. Після цього надійніше прикріпив номери, щоб їх не вкрали знову", - каже Тарас Лагно, в якого викрали номерні знаки.

Нагадаємо, для притягнення до відповідальності водія за порушення ПДР потрібно чітко встановити особу-правопорушника. Якщо зняти це на відеореєстратор і з цього запису можна буде чітко ідентифікувати правопорушника, тоді є сенс звертатися у поліцію.

Юрій Кардашевський