16.02.2021

280 тис. українських водіїв навчалися в автошколах формально - експерт

Цього тижня поліція затримала злочинців, які за 43 тис. грн продавали водійські посвідчення європейського зразка через інтернет. Для цього створили сайт, кол-центр і співпрацювали із групою підставних осіб, що отримували від замовників платежі.

Останні 20 років в Україні мало не щороку виявляють схеми з отримання водійських посвідчень без складення іспитів на знання правил дорожнього руху, водіння та обладнання автомобіля.

"Торік відбувся форум автошкіл. На ньому йшлося про те, що в Україні функціонують "білі" та "сірі" автошколи. У "сірих" автошколах вам формально надають послугу, ніби навчають теорії та практиці. У таких установах ви із самого початку приходите, платите кошти і не з'являєтесь ні на практичному, ні на теоретичному заняттях", - говорить  експерт із питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.

Зазвичай водії, які закінчили такі "сірі" автошколи не орієнтуються у правилах дорожнього руху, спричиняє аварії із тяжкими наслідками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заощадити на КАСКО - 5 дієвих порад


"Учні таких автошкіл формально складають іспити. Тобто це можна вважати продажем водійського посвідчення, - говорить фахівець. - "Сірі" автошколи становлять 70 відсотків від усіх в Україні".

Сьогодні в Україні діють 2 тис. автошкіл. Найбільше їх у містах-мільйонниках й обласних центрах.

"Більша частина із цих 2 тисяч - "сірі" автошколи. Це шокуючі цифри, - говорить Володимир Караваєв. - Щорічно первинне водійське посвідчення отримують 400 тисяч осіб, з них 280 тисяч осіб навчались в автошколах формально. Вони не знають теорію, у них немає практики. Така тенденція триває майже 20 років".

Gazeta.ua