30.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Audi випустила найменший серійний автомобіль

30 серпня 1974 року Audi випустила свій найменший серійний автомобіль - 50. Вперше цю машину представили широкому загалу на Паризькому автосалоні 26 жовтня. 

 Вперше цю машину представили широкому загалу на Паризькому автосалоні 26 жовтня. 

Над дизайном автомобіля працювала команда інженера Людвіга Крауса з Volkswagen. За інформацією різних джерел, з дизайнерами німецької компанії також співпрацювали італійські спеціалісти - Марчелло Гандіні та дизайнерський будинок Бертоне.

Модель 50 отримала новий дизайн сидінь, який згодом використали у новій модельній лінійці Volkswagen і широке технічне оснащення. Її продавали без системи омивача скла і підсилювачів гальм. Це оснащення встановлювали за додаткову плату.

Перед запуском серійного виробництва створили 50 прототипів. Усі тестові зразки Audi 50 подолали 100 тис.км, а силові агрегати і вузли підвіски пройшли серйозні випробування на стендах.

Тридверний мініавтомобіль з пологим кутом нахилу задньої площини кузова оснащували літровим двигуном з різною потужністю -  50 і 60 к.с. Під капотом приховали найновішу розробку силової установки компанії. Для цієї моделі також розробили новий тип карбюратора, в якому автоматичний дросель нагрівався електрично, коли двигун був холодним.

Audi 50 виготовляли до 1978 року і  продавали лише у країнах Європи. За цей час створили 180 828 екземплярів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зроблено в Україні" - раритетні українські автомобілі покажуть між велетенських літаків

Нагадаємо, Audi 50 мала ще одну версію від Volkswagen - Polo. Її представили на Женевському автосалоні в лютому 1975 року. Машина, хоч і мала простіше технічне оснащення і менш потужний двигун, ніж Audi 50,  завоювала більший успіх на масовому ринку завдяки доступній ціні.

 

Євгенія Звольська