31.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Oldsmobile представила приголомшливий концепт - Golden Rocket

31 серпня 1956 року американська марка Oldsmobile представила концепт двомісного купе - Golden Rocket. Того ж року його показали на виставці General Motors Motorama.

Над дизайном машини працював Харлі Ерл - батько багатьох інших концептів компанії.

Автомобіль мав приголомшливий вигляд - кузов, виготовлений зі скловолокна, нагадував форму ракети, а лицева сторона - голову акули. Аеродинаміку корпуса бронзового кольору підкреслювали загострені хромовані деталі. Завдяки надлегкому кузову маса автомобіля складала 1134 кг.

Салон автомобіля був абсолютно протилежним тенденціям тієї епохи. Оббивку салону виконали у шкірі золотого і синього кольорів. Коли двері були відкриті, двосекційний дах автомобіля підіймався автоматично, як "крила чайки" у Mercedes-Benz 300 SL.

Сидіння регулювались по висоті та були поворотними. Одним із найновіших нововведень було кермо із двома спицями та спідометром по центру, який ховався у внутрішній блок для зручності посадки водія. Це перший автомобіль з такою особливістю. Згодом це рішення використовували у концепт-карах 1970-х років, наприклад у Maserati Boomerang 1972-го року. Футуристична панель приладів, перемикачі та кнопки управління нагадували кабіну літака.

Відомо, що автомобіль оснащували модернізованим двигуном Rocket V8 об"ємом 822 см потужністю 27 к.с, яка працювала в парі з автоматичною коробкою передач. 

На цю мить подальша історія Golden Rocket невідома. Звичною практикою General Motors в 1950-х роках було знищення концепт-карів з застарілими технологіями та дизайном. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: продемонстрували перший у світі автомобіль із сонячними батареями

Нагадаємо, Mercedes-Benz 300SL - перший спортивний автомобіль німецької компанії післявоєнного періоду, який представили 1954 року. Машина мала унікальні двері, які відкривались вгору. Їх називали "крила чайки".

 

Євгенія Звольська