01.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили вантажний автомобіль Volvo FH

1 вересня 1993 року шведська компанія Volvo представила новий вантажний автомобіль FH. На його розробку витратили 8 років і 7 млрд шведських крон. Він став одним з найуспішніших сідельних тягачів у світі.

FH розшифровується як "безкапотний з високою кабіною", на відміну від FM із середньою та FL з низькою висотою кабіни, після яких йдуть числа, які позначають об'єм двигуна в літрах. 

Автомобіль пережив три покоління та кілька модернізацій. 

Volvo FH12 першого випуску оснащували 6-циліндровим 24-клапанним дванадцятилітровим дизельним двигуном "D12A" потужністю 340-420 к.с. Найпотужніший варіант Volvo FH16 мав шістнадцятилітровий двигун "D16A" на 470 або 520 к.с., обладнаний насос-форсунками з електронним управлінням на кожному циліндрі і компресійним гальмом-сповільнювачем. Кабіну вантажівки виготовляли у трьох варіантах довжини.

З 1995 року Volvo FH оснащували подушкою безпеки водія. 

У 2016 році компанія Volvo випустила нове покоління двигунів без форсунків - D13, який відповідає екологічним нормам Euro-6 C.

2020 року представили новий Volvo FH з різними конфігураціями платформ та трансмісій. Окрім покращених технічних характеристик автомобіль отримав оновлений дизайн та новітнє технічне оснащення.

За весь час випуску виготовили понад 400 тис. екземплярів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зібрали перший серійний автомобіль Porsche

Нагадаємо, перша вантажівка Volvo з'явилася на світ 1928 року. Це був автомобіль серії серії "LV Series-1", який оснащували 4-циліндровим дволітровим бензиновим двигуном потужністю 28 к.с.

Автопогляд