02.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили Ford Falcon

 

2 вересня 1959 року Генрі Форд II представив для глядачів компактний і економний легковий автомобіль Falcon. Це відбулось у телепередачі, яку транслювали у 21 місті. Офіційно автомобіль з'явився у продажу 8 жовтня 1960 року. 

Ford Falcon завоював миттєвий успіх. Другого дня продажів дилери скупили всі перші 97 тисяч серійних екземплярів. Його рекламували як: "Маленький автомобіль з великим відчуттям". Дизайн Ford Falcon відрізнявся від багатьох машин, які випускали в Америці - він не був масивним і не мав великої кількості хромованих деталей.

Щоб конкурувати з європейським імпортом, таким як VW та Fiat з великими витратами пального, наприкінці 50-х років американські автовиробники почали виготовляли менші та економічні машини.

Основними конкурентами Falcon були Chevrolet Corvair та Chrysler Valiant.

З 1960 по 1970 рік Falcon виготовляли у кузовах купе, седана, фургона, кабріолета, а на початку 1960-х років він став базою для пікапа Ranchero та пасажирського мікроавтобуса Ford Econoline. За весь час випуску світ побачив три покоління моделі.

Falcon оснащували лінійкою невеликих силових агрегатів, які створили спеціально для нього. Базову версію комплектували рядним шестициліндровим двигуном об'ємом 2,4 літра потужністю 90 к.с. з однокамерним карбюратором та нижнім розташуванням розподілювального вала. Згодом на платформі Falcon побудували Mustang I, Granada та Maverick.

За перші два роки випуску продали понад 1 млн екземплярів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: світ побачив перший автомобіль з несучою конструкцію кузова

Нагадаємо, австралійська дочірня компанія Ford випускала модель Falcon з 1960 по 1916 рік.

 

Автопогляд