04.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Peugeot представив перший масовий автомобіль

6 вересня 1891 року Peugeot презентував свій перший масовий автомобіль - Peugeot Type 3. Це другий автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння і 23 з часу заснування компанії.

Peugeot Type 3 оснастили двоциліндровим V-подібним мотором і потужністю 2 к.с., який розганяв автомобіль до 18 кілометрів на годину. Привід здійснювався через чотириступеневу відкриту коробку передач прямого зрізу з бронзовими шестернями.

Ці силові агрегати  виробляла  німецька компанія Daimler. Згодом компанія Panhard et Levassor отримала ліцензію на їхнє виробництво у Франції, а потім продала ці права Peugeot.

1891 року два інженери Луї Рігуло та Огюстін Фредерік Доріот за кермом Peugeot Type 3 пройшли велопробіг Париж-Брест-Париж довжиною 1471 кілометрів. Цей заїзд продемонстрував надійність конструкції нової машини компанії і побив рекорд дальності ходу на автомобілі з внутрішнім згоранням, який раніше належав Леону Серполле.

Полегшений Peugeot Type 3, зі середньою швидкістю 21,7 км/год, посів друге місце у перегонах Париж-Бордо-Париж.

До завершення випуску Peugeot Type 3 1894 року створили всього 64 екземпляра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: дебютував Bugatti Veyron

Нагадаємо, першою моделлю Peugeot був триколісний велосипед з паровим двигуном, побудований спільно з Леоном Серполле. Це сталось 1889 року.

 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд