07.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: припинила існування Auburn Automobile

7 вересня 1937 року завод американської автомобільної компанії Auburn Automobile покинув останній автомобіль "Auburn 852". 

Автомобільна компанія Auburn Automobile з американського міста Оберна, штат Індіана, виросла з фірми, що займалася виробництвом карет. Її заснував Чарльз Екхарт 1874 року. З 1900 року сини засновника почали виготовляти автомобілі, але, до кінця Першої світової війни, не змогли отримати прибуток.

 

Згодом компанію продали інвестиційній групі з Чикаго, яка відродила бренд, але зіткнулася з подібними проблемами прибутку. У скрутний час компанією керував успішний підприємець іпродавець Еррет Лоббан Корд, який до 1924 року отримав над нею повний контроль.

Через рік він викупив ще одну автомобільну американську компанію - Duesenberg. Існування цих компаній припинилось у час Великої депресії.

Однак під час реорганізації банкрутства 1940 року і об'єднання спільних зусиль Auburn Automobile з центральними виробничими компаніями вдалось створити корпорацію Auburn Central Manufacturing, яка отримала у час Другої світової війни контракт від Willys-Overland на виробництво 1600 кузовів джипів. 

Пізніше компанія отримала нові контракти від Willys-Overland та Ford Motor Company, а  1943 року вже побудувала 150 тисяч кузовів. Робота над виготовленням кузовів, причепів і запчастин до літків тривала до 1948 року.

1966 року всі 3 марки, що входили колись в імперію Корда, викупив підприємець Гленн Прей. Він розпочав виробництво автомобілів під маркою Auburn Cord Duesenberg Company, яке тривало до 1981 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як щойно з конвеєра - на OldCarLand покажуть унікальний український всюдихід

Нагадаємо, першу серійну машину Auburn Automobile виготовив 1903 року. Це був автомобіль "Model A" у кузові "Ранебаут", оснащений двигуном потужністю 12, 5 к.с. Його продавали за ціною 800 доларів.

 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube
Автопогляд